Më mbaj mend (për 1 muaj)

Valon Shehu - Yjet E Gjakovës

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Oooooooo hije t'paska emri,
Gjakove lulja e gjakut,
Shqipja me dy krena, ooo je molla e bajrakut,
Shqipja me dy krena, ooo je molla e bajrakut,
Toka ndizej zjarr, Mbillej po me plumba,
Paska djem Gjakova trrim si Permet Vula,
Folet prape me yje ndor s’tu dridh martina,
Yje rrite n'djepa yll si Yll Morina,
Mbahu moj nane Loke, asnjeher koke ulur,
Yjet e Gjakoves Zoti i ka perkundur,
Mbahu moj nan Loke asnjeher koke ulur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur.

Ooooo sa her ta nxine qiellin,
Tokes i dhe burra,
Djepat prape i mbushe ooo,
Plot me Bajram Curra,
Djepat prape i mbushe ooo,
Plot me Bajram Curra,
Moj Gjakove dardane,
Varre, male, gropa,
Do ta sjell lirine pisket Ilir Soba,
Paska djem si zana yje permbi kreshta,
Yje perkun nana yll si Elton Zherka,
Mbahu moj nane Loke asnjeher koke ulur,
Yjet e Gjakoves Zoti i ka perkundur,
Mbahu moj nane Loke asnjeher koke ulur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur,
Djepat e gjakoves Zoti i ka perkundur.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)