Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu & Luar - Shqiptare

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x

Un te du me munon kur un s'jom
M'merr malli ty me t'thon, m'merr malli ty me t'pa

E ndjej t'mungoj, e di qe m'don
S'kom dasht ty kurr me t'lon
Te du e si ti s'ka

E ndjej na n'trup e thell deri nasht
Sa her te shoh m'shtyn me shum me dasht
Me dasht, me dasht edhe me t'pas

Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x

Lotin mbaje
Mos me vraje
Un te kam brenda meje edhe te shoh ne ajer
2x

E ndjej na n'trup e thell deri nasht
Sa her te shoh m'shtyn me shum me dasht
Me dasht, me dasht edhe me t'pas

Moj Shqiptare un te du qysh je
Me t'mirat qe ti ke
Dashni e zemres je
2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)