Më mbaj mend (për 1 muaj)

Juliana Pasha & Ervis Behari - Kolazh Dasme (Kenge Moj)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
1. Nusja jone ne valle

Ervisi
O nusja jone moj nusja jone
Nusja jone moj ne valle. /2x
Nusja jone ne valle
O bobo moj sa ka lezet. /2x

Juliana
Me ngadale moj me ngadale
Me ngadale moj vallen e. /2x
Me ngadale moj vallen ee
Se na pluhros moj fustanin e. /2x

2. Nene do marr nje udhe

Ervisi
Nene moj do marr nje udhe
Moj ne nena ime
Epo do kaloj malet me gure
Moj nena ime. /2x

Juliana
Nuse pse kaq larg me shpute
Moj nena ime
Epo do me marre malli shume
Moj nena ime. /2x

Ervisi
Nene moj qe me dhe gjine
Moj nena ime
Epo valle a do ma shohesh syne
Moj nena ime

Juliana
Pike e lotit kur te bjere
Moj nena ime
Epo haber nga une do te sjelle
Moj nena ime

3. Vish fustanin e nuserise

Ervisi
VISH FUSTAN E NUSERISE
O MOJ BIJO 2X
O ME VJEN KEQ PER TY MOJ NENE
MOJ NENO 2X

O CME JE BERE O MOJ
MOJ E BUKURO
DIL MOJ TE TE SHOHIN
AMAN SHOQET O 2X

Juliana
SE NENA TE KA QENDISUR
MOJ BIJO 2X
O ME VJEN KEQ PER TY MOJ NENE
MOJ NENO 2X

O CME JE BERE O MOJ
MOJ E BUKURO
DIL MOJ TE TE SHOHIN
AMAN SHOQET O 2X

4. Vasilike e bukur o

Ervisi
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane
Do vish me ne apo jo
Jarna jarnane. /2x

Juliana
Une do vij po nena sdo
Jarna jarnane
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane. /2x

Juliana & Ervisi
Me thote prit te rritesh op
Jarna jarnane
Vasilike e bukur o
Jarna jarnane. /2x
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)