Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Mashkullore E Bekuar

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mashkullora e bekuar lum sec histori
Ke shkruar histori dhe germeri
Me gjak te paster shqiptari
Keshtjella ne mal te gjore

O shoke e njohin te tere
E ka emrin Mashkullor
Si e qendisur me dore

(×2)
Neper shekuj mashkullor
Erdhen heronj dhe deshmore
Ne trimat tim atdhe
Flak dhe te tim atdhe


Shtepit e medha me gur
Nuk i mbyllen fort atkur
Vije bija ne kurbet
Nena mashkullor ju pret
Dhe ne shekullin qe lam
E cecua qe te dha fat
Mashkullor kryetrimi
E kishe si vend strehimi

(×2)
Neper shekuj mashkullor
erdhen heronj dhe deshmore
ne trimat tim atdhe
flak dhe te tim atdhe


Pran ceco kapedani
Gjemon dy feku burr zemani
Per liri dhe vatan
Gjemo opa dhe bejne bam

Mashkullor moj mashkullor
Si lule mbi shkemb ke mbir
Ndaj dhe kengen do ta kendojm
Kaq te bukur kaq te mire

(×2)
Neper shekuj mashkullor
erdhen heronj dhe deshmore
ne trimat tim atdhe
flak dhe te tim atdhe
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)