Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastro - Kur Jom

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Bota Esht Shum,
E Vogel, Kur E Krahasoj Une Me Ty, Moj Dashni Une T'Kom Dasht, Prej Kur Je Kan Fmi,
Une T'Kom Rrit (oooooo)
A Din Sa Shum, Kan Fol Keq, Per Mu, Edhe Per Ty,
O Zemer, Kan Dasht Me Na Nda, Kan Dasht Me Na Thy (2x)

Kur Jom N'Züriq, Ta Boj Ich Liebe Dich,
Kur Jom N'Paris Ta Boj Jet'aime,
Kur Jom N'Milano T'thom Ti Amo,
E Kur Jom N'Kosov Të Du Zemra Jem,

Kur Jom N'Zürich Ta Boj Ich Liebe Dich,
Kur Jom N'Paris Ta Boj Jet'aime,
Kur Jom N'Milano T'Thom Ti Amo,
E Kur Jom N'Shqipni Të Du Shpirti Jem,

Kom Me Ta Mush Qafen Ty Me Dukat,
Kom Me Ta Ble Ni BMW,
Ni S-Mart,
Ty T'Kom Zemer, Po T'Kam Edhe N'asht, Hajde Per Dashni Festojm Me Hashash, T'Paren, Herë Ty Kur Zemren Ta Nita,
E Kom Dit O Mama-Sita,
Ti Ki Me Mi Bo Fmit Sikur Drita (aaa /oooooh)

Bota Esht Shum E Vogel,
Kur E Krahasoj Une Me Ty,
Moj Dashni Une T'Kom Dasht Prej Kur Je Kan Fmi,
Une T'Kom Rrit (oooooo),
A Din Sa Shum Kan Fol Keq Per Mu, Edhe Per Ty,
O Zemer Kan Dasht Me Na Nda, Kan Dasht Me Na Thy,
(eyo)

__________________________
Qa Pom Vyn Rakia, Kur Ty T'Kom Te Shpija, Mi Vesh Teshat E Mija, (oooooooh)
Kaniher Jem Perla, Kaniher Jena Nda, E Une Kur T'Kom Shkru, Je Bo Kishe Se Ke Pa, Tani Ke Dal Me Shoqe, E Ke Bo Veq Per Inat,
Bojshe Story Tu Pi Shisha, Une Per Me Ardh,
Une Nuk T'Kom Lan Vet,
E Disha Qe Bohesh Pishman, Si Une Sun E Don Kerkan, (yo), Sun E Don Kerkan,
T'Paren, Herë Ty Kur Zemren Ta Nita,
E Kom Dit O Mama-Sita,
Ti Ke Me Mi Bo Fmit Sikur Drita, (aaaa/ooooo),

Bota Esht Shum,
E Vogel Kur E Krahasoj Une Me Ty, Moj Dashni Une,
T'Kom Dasht, Prej Kur Jom Kan Fmi,
Une T'Kom Rrit (oooooo)
A Din Sa Shum, Kan Fol,
Keq Per Mu, Edhe Per Ty,
O Zemer, Kan Dasht Me Na Nda, Kan Dasht Me Na Thy,
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)