Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nazife Bunjaku - Kaqurrele

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Aaah kaqurrele
Kaqurrele synin si rrushi
A pe sheh qik moj ka dal dushki

Ka dal dushki o sa flet flet
Rrall po shihem e haj medet

Rrall po shihem o haj medet
Tash vjen dimni e hupim krejt

Tash vjen dimni e na bjen bor
Mall e kemi o shoqi shoj

Mall e kemi o shoqi shoj
Dash'nin e vjeter mos ta harrojm

Ooo mos t'harrojm oo dashnin e vjeter
Per zog mali o ti m'qon leter

Ti m'qon leter e m'qon selam
Prap dot vi t'kcej o per'mi gardh

Prap dot vi t'kcej per'mi gardh
Sillna rrotull si peshku n'val

O bash si peshku ne val stuhis
Pom vlon zemra qik prej dashnis
Prej dashnis moj pom vlon zemra
O kur ti shoh flokt rena rena

Rena rena si rrezja e diellit
O ku m'je rrit oj lulja e prillit
N'bjeshk gollakut o rrez nje pyllit
O tuj n'degju vajzo ni bylbyli

Aiih tuj nigju e tuj fishkllue
Dal e t'pres o ner ni krue

Dal te pres ne kmish te verdh
Presim hanen o dej sat del

Afrohu pak ti moj malsore
Veq nji her ti me ma dhan doren

Ma jep doren o me gjith vetull
Ooh st'harron dada kurr per jetee
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)