Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ronita Zeneli - Potpuri (Gezuar 2022)

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Niset dasma fillon vallja po vallzon kjo hall e madhja
hall e madhja vallzon let e marton nipin e vet
2x

hajde hall vallzofsh e bardh
tlumshin kamt qe na ke ardh
me ju gzone gjith shtepija
ska shyhret dasma pa bija
2x

niset dasma fillon lodra po vallzon kjo hall e vogla
hall e vogla vallzon let e marton nipin e vet
2x

hajde hall vallzofsh e bardh
tlumshin kamt qe na ke ardh
me ju gzone gjith shtepija
ska shyhret dasma pa bija
2x

Hajde hajde hajde hajde
hajde hajde bajraktar krushqit boni gati
2x
nisnu burra sa ma par se ka ardhur vakti
2x

sod eshte dit e ejte dit e bardh e javes
u gzu zemra nanes u gzu zemra babes
2x

hajde hajde hajde hajde
hajde hajde bajraktar krushqit boni gati
2x
nisnu burra sa ma par se ka ardhur vakti
2x

Moj lulie hanem e hanem
ooh kujna ja le nanen
ooh kujna ja le nanen

nanen lash ke shpija ke shpija
ooh le ta rujn vllaznia
ooh le ta rujn vllaznia

moj lulie hanem e hanem
ooh kujna ja le baben
ooh kujna ja le baben

baben se harrova harrova
ooh mat mirin e mora
ooh mat mirin e mora
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)