Më mbaj mend (për 1 muaj)

EMI - Shqipe

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Ti s'e din qa boj qa marr e ku e qoj
Folin per mu keq amo un as qe i ngoj
Kerrin e parkoj hekrin e pastroj
Se nuk jeni burra as prej kurvav s'ju dalloj

E pata pasion e tash m'u ka bo profesion
Kur e dhezi um qetson e dal boj della pa tension
Della me mision n'telefon shifra
Ju e doni paren veq un gjith kom dasht cifrra

Po m'thojn je bo dreq e un me to jom bineq
E pom thot edhe dreqi mos ju bo kaq keq
Mu as sun um sheh nese s'perfitoj
E di po gaboj s'kom qa kari boj
Shqipe
S'e din per qa po flas shqipe
Jet n'rrug shqipe
Sun um tut shqipe

Une gjuj shqipe
Nuk o film shqipe
Kjo o Real Shqipe

Refren 2x:
S'e din per qa po flas shqipe
Jet n'rrug shqipe
Sun um tut shqipe
Une gjuj shqipe
Kjo o Real Shqipe
Nuk o film shqipe

Ma mir mos vet se s'ke pa qisi shqiptari
T'i mar krejt lekt e s'kom as ni pik gjynahi
Nese m'bon keq t'boj me naj far rrafalli
Shqipe vaj halli e ishalla m'fal Allahi

Sycho jaran mu sum han ty s'ta man
I boj pishman kta qe than qe e lam
Na ki gjithkah ZHPT-ja bab
Jena n'cdo cep naj lek per me kap

Shkept n'gurbet gjysen e zemres
Kta qe i kom mshel kurr sum heken pi menes
S'je ti si na s'e din pse bertas
Je shum permas s'e din ti qa flas

Shqipe
S'e din per qa po flas shqipe
Jet n'rrug shqipe
Sun um tut shqipe

Une gjuj shqipe
Nuk o film shqipe
Kjo o Real Shqipe

Refren 2x:
S'e din per qa po flas shqipe
Jet n'rrug shqipe
Sun um tut shqipe
Une gjuj shqipe
Kjo o Real Shqipe
Nuk o film shqipe
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)