Më mbaj mend (për 1 muaj)

Chenoa - Rosie Christmas

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
(Duo Con Geno)

Have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year

Find someone to lend a hand
you know it may not be much
but do all you can

If you give up yourself
care about someone else
find something you can do
love will come back to you

Have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year

A Rosie Christmas is a Christmas song of love
it's not just the trees and toys
that children dream of

It's about hope and joy and the peace from above
let it come from your heart
and you will be a part of a Rosie, Rosie Christmas

Have a Rosie, Rosie, Christmas
show them a helping hand
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
showing your love to somebody
have a Rosie, Rosie, Christmas
what we all need is love
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
having a Rosie Christmas

Have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
have a Rosie, Rosie, Christmas
have a Rosie, Rosie, Christmas this year
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)