Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cher - Dov'e` L'amore

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Dove Sei Adesso
Dove Sei Amore Mio

Dove` L'amore
Dove` L'amore
I cannot tell you of my love
Here is my story

I'll sing a love song
Sing it for you alone
Though you're a thousand miles away
Love's felling so strong

Come to me baby
Don't keep me waiting
Another night without you here
And I'll go crazy

There is no other. There is no other
No other love can take your place
Or match the beauty of your face
I'll keep on singing 'till the day
I carry you away

With my love song With my love song

Dove` L'amore
Dove` L'amore
Where are you now my love?
I need you here to hold me

Whispered so sweetly
Feel my heart beating
I need to hold you in my arms
I want you near me

Come to me baby
Don't keep me waiting
Another night without you here
And I'll go crazy

There is no other. There is no other
No other love can take your place
Or match the beauty of your face
I'll keep on singing 'till the day
I carry you away

With my love song
With my love song

Non c'e` nessuno
(There in no other)
Non c'e` nessuno
Non c'e` nessuno
Bello come te e ti amo
(As beautiful as you, and I love you)

Come to me baby
Come to me baby
Another night without you here
And I'll go crazy

There is no other. There is no other
No other love can take your place
Or match the beauty of your face
I'll keep on singing 'till the day
I carry you away

With my love song
With my love song
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)