Më mbaj mend (për 1 muaj)

Cher - Down Down Down

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Every now and then I begin again
I've pushed the rock up the mountain
Though I'm learning slow, now I think I know
How to step aside when the rock begins to slide

Chorus:

Dowm, down, down
To the bottom of the valley
Down, down, down
But I know it won't crush me
Anymore

Every now and then I think I see a friend
I've pushed the rock up the mountain
Or getting closer to what I never knew
I just step aside when the rock begins to slide

(chorus)

Love's not a simple thing
If you're alone
And finding someone to care
And when you reach himn
He's not there
It slides

(chorus)

Here I go again, faith has time to lend
I push the rock up the mountain
Hope it won't be just another joke on me
But I'll just step if the rock begins to slide

(chorus)(repeat)
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)