Më mbaj mend (për 1 muaj)

Green Day - Haushinka

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Haushinka is a girl with a peculiar name
I met her on the eve of my birthday
Did she know? [Did she know?] Did she know?
Before she went away
Does she know? [Does she know?] Does she know?
But it's too damn late

This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
Now she's gone
Now she's gone by

All I have now is a memory to date
A cheap hat and cigarettes
And a peculiar name
I didn't know [I didn't know] I didn't know
Before she went away
I know now [I know now] I know now
And it's too damn late

This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
Now she's gone
Now she's gone by

Will she ever find her way?
I'm too damn young to be too late
But am I?
Yet again I'm kicking myself
And I'll be here in battle scars,
Waiting for you
Waiting for you now

This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
This girl has gone far away
Now she's gone
Now she's gone
Now she's gone by
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)