Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beatles - Nothin Shakin

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Not guilty
for getting in your way
while you're trying to steal the day.
Not guilty
and I'm not here for the rest,
I'm not trying to steal your vest.

I am not trying to be smart,
I only want what I can get.
I'm really sorry for your ageing head.
But like you heard me said:
not guilty.

No use handing me a writ
while I'm trying to do my bit.

I don't expect to take your heart.
I only want what I can get.
I'm really sorry that you're underfed.
But like you heard me said:
not guilty.

Not guilty
for looking like a freak,
making friends with every Sikh.
Not guilty
for leading you astray
on the road to Mandalay.

I won't upset the apple cart.
I only want what I can get.
I'm really sorry that you've been misled.
But like you heard me said:
not guilty.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)