Më mbaj mend (për 1 muaj)

02/04/1990 - 02/04/1990
Prezantuesit: Jonida Veli
Rtsh / Radio Tirana

Ky koncert u zhvillua më 2 Prill 1990. U prezantua nga Jonida Veli. Morën pjesë 19 këngë. Këngë e veçantë, si për tekstin si për muzikën, që shijohet edhe sot e gjithmonë është kënga "Dy gjysma molle" me muzikë të Gazmend Mullahit dhe tekst të Musa Vyshkës (që e ka tekstin e vetëm për këngë, si në këto koncerte të pranverës, ashtu edhe në festivale). Kënga "Lulet e majit i çel ne janar", gjendet në you tube me një titull tjetër "Dashuria s'njeh sekret".


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente 0