Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Jetishi - Kamarierja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"22 Hite"

Këngë e albumit:

"Xhepi"

Pjesëmarrëse në

VFM 2009

Komente

Asnjë Koment

01/12/2008

2008-11-30T23:00:00+00:00Vera sikur vera,lule me shume ferra
Djalin ne prite fantazite e reja i rrezite
Kush ja terroj djellin n'flak te kesaj vere
Vasha ma e bukur o nje kamariere
Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere

Vera sikur vera si dhe hera tjera
Djalin ne prite dashuriqka te reja pergatite
Kush ja mori ment arome manafere
Vasha me sy si deti nje kamariere
Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere

Veq nje koktej,a quhesh egzotika
Gota nga dora jote me dashuri u pijka

Reff:
Ja ngjiti djalit,rrudha e fustanit
Kaloj ksaj dere dje edhe pardje
Ia ngjiti djalit ngjyr e fustanit
Hit i kesaj vere nje kamariere


Ky tekst u dërgua nga Naim
Më Shumë Këngë Nga Korab Jetishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet