Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Jetishi - Intrigante  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Boll E Mirë"

Komente

Asnjë Koment

08/07/2012

2012-07-08T21:36:21+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Intrigante" kënduar nga Korab Jetishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Korab Jetishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lindita Purellku - Intrigante

Dikur me thoje se te dua
Me fjale te embla me vrave mua
Sa intrigante u tregove
Duke me puthur, ti me mashtove

Te fala zemren, dashurine
Ti ma shkatrrove mua rinine
Sa intrigante u tregove
Duke me puthur, ti me mashtove

REf. 2x.
Ti s'e kupton ç'eshte dashuria
Ty te vrafshin t'mirat e mia
Puthjet e tua s'kan me vlere
Kerkon t'me puthesh edhe njeher

Dikur me thoje se te dua
Me fjale te embla me vrave mua
Sa intrigante u tregove
Duke me puthur, ti me mashtove

Te fala zemren, dashurine
Ti ma shkatrrove mua rinine
Sa intrigante u tregove
Duke me puthur, ti me mashtove

REf. 2x.
Ti s'e kupton ç'eshte dashuria
Ty te vrafshin t'mirat e mia
Puthjet e tua s'kan me vlere
Kerkon t'me puthesh edhe njeher

Artir Gjikokaj & Arjeta Vllasa - Intrigante

Dikur më thoje shumë të Dua
Me fjal të ëmbla më vrave mua,
Sa intrigante mu tregove
Duke më puthur,ti më mashtrove.(2x)

Ti se kupton ç'është dashuria,
Te vrafshin ty moj te mirat e mija.
Lotët e tua s'kan më vler,
Kerkon t'më puthesh ti dhe një herë.(2x)

Ta Fala zemrën dashurin,
Ti ma shkatrrove mua rinin,
Po boll tani të doli boja,
Për ne ty moj mbaroj loja.(2x)

Ti se kupton ç'është dashuria,
Te vrafshin ty moj te mirat e mija.
Lotët e tua s'kan më vler,
Kerkon t'më puthesh ti dhe një herë.(2x)

Azemi - Intrigante

Dikur më thoje shumë të Dua
Me fjal të ëmbla më vrave mua,
Sa intrigante mu tregove
Duke më puthur,ti më mashtrove.(2x)

Ti se kupton ç'është dashuria,
Te vrafshin ty moj te mirat e mija.
Lotët e tua s'kan më vler,
Kerkon t'më puthesh ti dhe një herë.(2x)

Ta Fala zemrën dashurin,
Ti ma shkatrrove mua rinin,
Po boll tani të doli boja,
Për ne ty moj mbaroj loja.(2x)

Ti se kupton ç'është dashuria,
Te vrafshin ty moj te mirat e mija.
Lotët e tua s'kan më vler,
Kerkon t'më puthesh ti dhe një herë.(2x)

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Korab Jetishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet