A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Korab Shaqiri - Without You


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/11/2014

2014-11-17T17:36:54


It's a long time that we try finding the lyrics to "Without You" sung by Korab Shaqiri.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Korab Shaqiri attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Aroilda - Without You

Never thought i would fall so fast
Never thought i would miss your breath
I cant believe the way
You let me in

Never thought i would be so strong
Never thought i would loved u most
I'm not that strong without you baby
You know

Aaaa
Aaaa

Ref/
I cant go
Oo no without you
I cant go
Oo no without you
I cant go o
Without you u
I cant go...oh no without you u.

Nine - Without You

pjesa 1 - Nine
Mundohem per me shkru fjalt ma tbukura qe kam shkru naiher
du me ta dhon zemren time me tpas perveti perher
du me ti ferku flokt e tu sa her ulem per me fjet
ty tkam pas krah veti ne cdo hap ku kam hec
Hena nuk ndricon edhe yjet sot nuk duken
dielli po ndricon po rrezet e tij ftoht po mduken
asigjo nuk ka kuptim gjithcka po mduket krejt mbrapsh
kur nuk tkam un ty me veti ne asi vend un nuk kam fat
Premtimet qe i kam bo asiher skom me i harru
po kam mi majt me veti ngado qe rruga mu mka me mcu
edhe lutjet qe i bona qe gjithcka mir me shku
zemer per ty copa bohem qe me mu me perfundu
tash ti mundesh per me ik tani je e lir
per me pa per jeten tate per dicka ma tmir
fjalt jan tpakta per ato qe ndjej per ty
enderrat gjithmon i kam pas per me shetit boten me ty ....

pjesa 2 - Rich Dog

e marr nji laps e leter po ti nuk je aty
shkruj vargje nga jeta po ne prap nuk jena dy
hey i kam bo do gabime e di qe tkom lendu
se di as pse i bona o un prap tkom kerku
hey u ktheva serish ku ishim dje
aty ne stolin ton po ti serish nuk je
se di pse mungon pse i theva premtimet
pse sti zgjata duart pse po numeroj gabimet
---------
E shpesh her kom menu se dit ma tmira vin
po ditet tona humben e kujtimet tash u fshin
e dielli spo ndricon mo e hena sflet per ne
por stoli yn do ngelet gjithmon atje
smund mi thon do emra se e di qe ndihesh keq
po tani u kuptu ditet tona shkun per dreq
hey un i kom harru , harroj edhe ti
eshte misjon i pamundur zemer ... dhe ti e di !

Arben - Without You

REF : arben
Baby wait me now everything is dead since that night ooo
you destroit my life, let me see you finally tonight
i stay now without you, this hit i dedicate for you
forever u know, u know i love you .

aRben:

Zemer kujto castet kur ishim te dy
ne nje dhom papritmas hyre ti
mu afrove ti, me shikon ne sy
mos me thuaj mbaroj kjo dashuri
me the lamtumir, me le ne eresire
veq pa ty e kam shume veshtir
kur isha me ty, ndjeja shum i lir
gjeje vetme qe me dhe ishte tradhti
Shko me te jeto , po mua me haro
me beso me kupto gjithcka mbaroj
ty te doja shume, cdokund jam une
dhe pse zemra ime me nuk vun

REF : aRben
Baby wait me now everything is dead since that night ooo
you destroit my life, let me see you finally tonight
i stay now without you, this hit i dedicate for you
forever u know, u know i love you .

FLoRi:

Tani me te jeten jeton
e kujton cdo gje athu
nuk di zemer ku gabova
pse me ndodhi kjo bash mu
po cdo fillim ka mbarim
dhe pse zemra ime vun
jeta pa ty po vazhdon
dashuria jon po mori fund
e di asht rand qe te besoj
po prap se prap lip ta pranoj
cdo dit per dit vec pa ty
mundohem qe te haroj
po cdo gje ka kujtime plot
koh e kalume ce po shkoj
veshtir e kam te pranoj
po ne thellsi per ty vajtoj
mos thuj se tani zemer
dikur dhe tash ka shum dallim
ti je e vetmja femer zemer
qe ma dogje shpirtin tim
mos thuj tani me kujtoj
her mendon per pendim
se krejt ngushllime krejt kujtime
n'zemren time nuk ka kthim
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019