Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korab Shaqiri - Vere E Dashni  (Feat. Bujar Qamili)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Teksti:

Korab Shaqiri

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Bujar Qamili

10/07/2019

2019-07-10T17:58:17+00:00T'paska ra moj dielli përmbi flokë
Bukuri e rrallë
Që na rrxon përtokë

Ktheje ti kokën e m'shiko
Vera pa dashni
Vet nuk shtyhet jo

Ah e bukur vera
Po e pres ngahera
Sytë e mi vec ty dojn me t'pa!

Vere vere dhe dashni
Un e ti do t'kena
Le të thonë çfar të dojnë
Bashkë na dy do t'jena

T'paska ra moj hana përmbi flokë
Bukuri e rrallë
Që ecë nëpër tokë

Ktheje ti kohën e m'shiko
Vera pa dashni
Vet nuk shtyhet jo

Ah e bukur vera
Po e pres ngahera
Sytë e mi vec ty dojn me t'pa!

Vere vere dhe dashni
Un e ti do t'kena
Le të thonë çfar të dojnë
Bashkë na dy do t'jena


Më Shumë Këngë Nga Korab Shaqiri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet