Më mbaj mend (për 1 muaj)

Korgelt
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Këndon kryesisht: pop

Korgelt është grup artistësh i njohur. Në vitin 2015, Elton Çaça themeloi grupin Korgelt dhe regjistroi albumin e parë "Don't Hesitate (Mos hezito)". Orientimi i tij muzikor lidhet me përvojat e tij të ndryshme. Një përzierje delikate e downtempo, trip hop, muzikë lounge, folk dhe pop. Është me të gjitha këto ndikime që ai e ka thurur tingujt aq tipike për këtë vepër të parë. "Mos hezitoni" është një vepër popullore dhe eksperimentale, e kryer dhe sublimuar nga zërat, aq sensualë dhe magjepsës të Elsa Kopf dhe Mariza Ikonomit.

Më datë 22 Dhjetor 2017, Korgelt publikojnë videoklipin "I Miss Your Sound", në bashkëpunim me Elsa Kopf. Muzika e këngës u punua nga Elton Çaça.

Më datë 9 Shkurt 2018, Korgelt publikojnë videoklipin "We Were Lovers", në bashkëpunim me Mariza Ikonomin. Muzika e këngës u punua nga Elton Çaça.

Në vitin 2018, Korgelt publikojnë albumin "Don't Hesitate".

Më datë 12 Qershor 2019, Korgelt publikojnë videoklipin "Don't Hesitate", në bashkëpunim me Elsa Kopf. Muzika e këngës u punua nga Elton Çaça.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet