Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kozma Dushi - Lot Me Ty O Djale (Eja O Shoku Yne)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lot Me Ty O Djale (Eja O Shoku Yne)".
3. Video është e këngës "Lot Me Ty O Djale (Eja O Shoku Yne)", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kozma Dushi - Lot Me Ty O Djale (Eja O Shoku Yne)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  47

Këngë e albumit:

"C'po Dremit Liqeni I Kalter"

Këngë e albumit:

"Sonte"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 26-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1987

1987-11-30T23:00:00+00:00***Eja o shoku ynë,
të kemi pritur..
Ti ç'ke që rri mënjanë
kaq i mërzitur?***

Ësht' një vajzë
që e dua shumë;
***E ku ka më bukur..***

Por largohet
sa afrohem unë;
***S'qenka vajz' por flutur..***

Sot prapë nga dora ime
s'e mori zambakun;
***Lot me ty or djalo, se ta di merakun..***

Ajo ma prishi gjumin,
zgjoi ëndrrat e mia;
***Mos ju ndaj or djalo,
s'të lodh kjo dashuria..***

Se trëndafili, jo nuk i çel
të gjitha lulet menjëherë.
Ashtu dhe pema e dashurisë...
Të lulëzojë do një pranverë!

(refreni)
Ndaj, erdha përsëri,
ty të kërkova.
Kur dole në ballkon,
sa s'fluturova.
Me mua në një stol
erdhe u ule.
Unë të këndoja këngë,
ti mblidhje lule.

E çele buzën
si trëndafil.
Me synë e kaltër
shkrepe një yll..
-Mirë, -më thanë shokët,
ti qënke flutur,
ma bënë rininë
dhe më të bukur.
------------

Se trëndafili, jo nuk i çel
të gjitha lulet menjëherë.
Ashtu dhe pema e dashurisë...
Të lulëzojë do një pranverë!
Të lulëzojë do një pranverë!
Të lulëzojë do një pranverë!

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet