Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Të Më Vini Pa Trokitur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Sonte më the: "Unë do vonohem.
Ti fli, por derën mos e mbyll."

Dhe unë të prita deri vonë
dhe shok u bëra me një yll.

Befas herët m'u hap dera,
hyre ti më the "Erdhi pranvera."

Ty edhe pranverën ju kam pritur
të më vini pa trokitur.

Ty edhe pranverën ju kam pritur
të më vini pa trokitur.

Si dy motra pranë më rrini;
ju të dyja veç një emër kini,

ndaj nga njëra tjetra s'ju ndaj unë;
s'di se kë dua më shumë.

Sot më solle ti edhe Pranvera
një lendinë të blertë tek dera...

(refreni)
Ty të shikoja dhe mendoja,
dhe zëri i zemrës si nje fllad më foli:
"Vertet kjo stinë ta dha emrin?!
Apo emrin ty ta mori?!"

Ty të shikoja dhe mendoja,
dhe zëri i zemrës si nje fllad më foli:
"Vertet kjo stinë ta dha emrin?!
Apo emrin ty ta mori?!"

Befas herët m'u hap dera,
hyre ti më the "Erdhi pranvera."

Ty edhe pranverën ju kam pritur
të më vini pa trokitur.

Ty edhe pranverën ju kam pritur
të më vini pa trokitur.

Si dy motra ju më rrini
ju të dyja veç një emër kini,

ndaj nga njëra tjetra s'ju ndaj unë
s'di se kë dua më shumë.

Sot më solle ti edhe Pranvera
një lendinë të blertë tek dera...

(refreni)
Ty të shikoja dhe mendoja,
dhe zëri i zemrës si nje fllad më foli:
"Vertet kjo stinë ta dha emrin?!
Apo emrin ty ta mori?!"

Ty të shikoja dhe mendoja,
dhe zëri i zemrës si nje fllad më foli:
"Vertetë kjo stinë ta dha emrin,
apo emrin ty ta mori?!"

"Vertet kjo stinë ta dha emrin,
Apo emrin ty ta mori...
apo emrin ty ta mori...
apo emrin ty ta mori...?!


Kozma Dushi - Të Më Vini Pa Trokitur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Të Më Vini Pa Trokitur".
3. Video është e këngës "Të Më Vini Pa Trokitur", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 0