Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Lule Ne Dritare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Sa here kaloj te nje dritare
Qe me saksi eshte mbushur plot
Gjithmon fare si padashur
Nje lule cel e nje perde lot
Sa here andej un I hedhe syt
E ndiej 2 syte qe me gacmojne
Dhe nje nga nje e dite per dite
Te gjitha lulet sec lulezojne
2x
Nje dite pranvere aty pran
kalova un plot mall
mbi floke me hodhe nje petal
nga lulja me e rralle
2x
I dua lulet ne dritare
Se jam I ri e mi do zemra
Por me shum se ato lule
Un dua vajzen lule qe rri Brenda
Mos me gacmo ti me veshtrime
Se une jam djale e sduroje dot
Dhe syt nga dritarja tende
Jo asnjeher jo si hodha kot
Kozma Dushi
Publikimi: 17/12/1990
Muzika: Valentin Veizi
Teksti: Arben Duka
Orkestrimi: Valentin Veizi


Kozma Dushi - Lule Ne Dritare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lule Ne Dritare".
3. Video është e këngës "Lule Ne Dritare", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 0