Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kozma Dushi - Potpuri Popullore
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Popullore".
3. Video është e këngës "Potpuri Popullore", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kozma Dushi - Potpuri Popullore Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Vetem Per Ju"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Popullore" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Altin Sulku - Potpuri Popullore

Aman sec me djeg,
Sec me djeg,
Aman sec me djeg,
Zemra nga brenda,

Aman sec me djeg,
Sec me djeg,
Aman sec me djeg,
Zemra nga brenda,

O po per dy sy,
Per dy sy,
O po per dy sy,
Po me djeg zemra,

O po per dy sy,
Per dy sy,
O po per dy sy,
Po me qan zemra,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E po dale pak,
Dale pak,
E po dale pak moj vetull renda,

E po dale pak,
Dale pak,
E po dale pak moj vetull renda,

O po te te shoh,
Te te shoh,
O po te te shoh te te marr mbrema,

O po te te shoh,
Te te shoh,
O po te te shoh te te marr mbrema,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E aman po me cmend,
Po me cmend,
Aman po me cmend kur sheh si hena,

E aman po me cmend,
Po me cmend,
Po me cmend kur sheh si hena,

Ndale hapin pak,
Ndale pak,
Ndale hapin pak moj vetull renda,

Ndale hapin pak,
Ndale pak,
Ndale hapin pak moj vetull renda,

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

E bukurin kush ta ka fal,
Edhe te vdes ste le pa marr,
E bukurin kush ta ka fal,
Edhe te vdes ste le pa marr,

E lumsi nena qe te ka,
E te ka ber moj per sevda,
E lumsi nena qe te ka,
E te ka ber moj per sevda,

E lere nenen dhe baban,
E daje e hall, moter, vellan,
E shoqeri dhe miqesi,
Jan mbledhur te gjith per ty,

E shikoj lotet ne per sy,
E sdo gjen tjeter jo si ty,
E nate fundit ne kete shpi,
E fati bardh te preft moj bij.

Eglantina Toska & Mehdi Zena - Potpuri Popullore

Mehdi Zena.
Qefe, qefe kjo dynja.
Kush ma din hallin qe kam.
Qefe, qefe kjo dynja.
Kush ma din hallin qe kam.

Kush ma din hallin qe kam.
Iken mosha e s`vjen ma.
Kush ma din hallin qe kam.
Iken mosha e s`vjen ma.

Eglantina Toska.
Dola n`bahce moj me mbledh lula.
Lumja une o moj po vjen pula.
Dola n`bahce moj me mbledh lula.
Lumja une o moj po vjen pula.

Mehdi Zena.
Njajo pula me krahe te zie.
Hije paskan qato dimie.
(Te dy)
Njajo pula me krahe te zie.
Hije paskan qato dimie.

Eglantina toska.
Hije paskan dimite e gjana.
Une po vina moj neser mbrama.
Hije paskan dimite e gjana.
Une po vina moj neser mbrama.

Mehdi Zena.
Une po vina moj neser mbrama.
Ode e vogel, o rreth me xhama.
(Te dy)
Une po vina moj neser mbrama.
Ode e vogel, o rreth me xhama.

Sulejman Borova - Potpuri Popullore

Vaj si qenka ba dynjaja
Mos me rujtun e qenë gjallë
Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

Uno i mjeri fukaraja
Paskam ndodhun pa ikbal

N'penxhere ke dalë
Për me ba sehir x2
Prit të them nji fjalë o moj goce
Nji fjalë për të mirë x2

Une ty moj të kam dasht
Prej së vogli dhe fëmije
Stë vjen keq
Me më lan ej aman
E te marrësh hajde tjetër njeri
Ah moj zemër e i e
E shumë durove aman
Digju digju hajde bre shpirti jem

Morra rrugën tatpërpjet
Qesh nji gur e rash me fjet x2

Ktheva kryet kah Gjakova
Vaj vaj vaj
Syt e mija fillun me qa x2

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë

E ha ha

Hade Gjyle beja Gjyle e gjate e holle
E kuqe si molle
Ej pse s'flet moj me gojë hej hej
Hajde Gjyle mori mollë
Nuk të la pa t'shti në dorë
Hajde Gjyle mori dush
Për gjunkat që ke në gjushë x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë