Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - A Do Te Vish Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A Do Te Vish" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 7 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
7

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Etmond Mancaku - A Do Te Vish

S'ka shumë kohë që je larguar
letrën tënde çdo ditë lexoj
më vjen keq vazhdon të thuash
ende sot nuk e kuptoj
le shumë gjëra pa shpjeguar
a do të vish?
më vjen keq vazhdon të thuash
ende sot nuk e kuptoj
le shumë gjëra pa shpjeguar
a do të vish?

Dhomë e zbrazët rënkon vetminë
mungesa jote çdo ndjesi
sytë e mi në errësirë
shpirti im një shkretëtirë
qënia ime një oaz pa ujë pa dritë
sytë e mi në errësirë
shpirti im një shkretëtirë
qënia ime një oaz pa ujë pa dritë

Bashkë me ty gjithçka ndryshoi
dashuria s'ekziston, veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë më të urrej, a do të vish?
veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë të të urrej, a do të vish?

Dikur mendoja se kjo trille veç rrëfime ndodhnin
episode novelash pa kufi
ja që ndodh dhe ndonjëherë
dramën tënde të rrëfesh
personazhi kryesor ti të jesh
ja që ndodh dhe ndonjëherë
dramën tënde të rrëfesh
personazhi kryesor ti të jesh

Pse po ndodh kjo gjë me mua?
përgjigje pres përgjigje s'dua
unë për ty si shumë të tjerë
ti për mua një mister
letra jote mallin djeg, a do të vish?
unë për ty si shumë të tjerë
ti për mua një mister
letra jote mallin djeg, a do të vish?

Bashkë me ty gjithçka ndryshoi
dashuria s'ekziston, veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë më të urrej, a do të vish?
veç në libra e poezi
ndoshta këngë a melodi
nuk kam forcë të të urrej, a do të vish?

A do të vish?

Alida - A Do Te Vish

un dua qe te vish
un dua qe te vish
a ahaaaa a ahaaaaa
x2.un kom qef sonte qe te vish eja jo ti mos ma prish (un dua qe te vish)
se kom qef me mua qe te rrish jo jo jo ti mos ma prish(un dua qe te vish)

se se se mendjen spo e heq nata fare spo kalon e kam te veshtir sonte jo jo jo sonte mos vono se kam mall mezi spo pres se kam mall te te shoh se ket nat me ty dua ta kaloj mos me pyt me shum ti eja shpejt mos vono jo jo jo sonte mos vono se kam mall mezi po pres se kam mall te te shoh

ref.se kjo nat eshte e gjat e nuk kalooOonn sot do te jesh MBRETI im ndaj mos vono
se kjo nat skalon kollaj se esht e gjaaatt se do te jesh MBRETI im per qdo nat

x2.se e kam qef sonte qe te vish eja jo ti mos ma prish ( un dua qe te vish)
se e kam qef me mua qe te rrish jo jo jo ti mos ma prish (un dua qe te vish)

se se se kam ftoft pa ty sonte se kam mall un per ty mezi pres se po vdes me mua te qendrosh se i imi je ti je do te jesh pergjithmon
se kjo nat sdo ket kurr mbarim
boll un prita jo mos tpres le ta gdhijm teri ne mengjes .

se se se kam ftoft pa ty sonte se kam mall un per ty mezi pres se po vdes.

ref.
se kjo nat eshte e gjat e nuk kalooOonn sot do te jesh vete i imi ndaj mos vono
se kjo nat skalon kollaj se esht e gjaaatt se do te jesh vet i imi per qdo nat

se e kam qef sonte qe te vish eja jo ti mos ma prish (un dua e te vish)
se e kam qef rrish eja jo ti mos ma prish ( un dua qe te vish)


Publikimi: 01/12/2011Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente mbi këtë këngëKozma Dushi - A Do Te Vish
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Do Te Vish".
3. Video është e këngës "A Do Te Vish", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.