Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kozma Dushi - E Diela Jonë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Diela Jonë".
3. Video është e këngës "E Diela Jonë", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kozma Dushi - E Diela Jonë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Festivali i 25-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1986

1986-11-30T23:00:00+00:00Sot eshte e djele
ne ballkon nje zog me qendroj
Solli nje ftese me gjete te njome
blerimi na fton
ne diten ne natyre ta kalojme
Ne kaltersi
djelli u ngrit lart e ndricoi
Ti eja shpejt me e bukur je
e veshur me drite
mes njerzve te qeshur te vrapojme

E djela jone
ti vezullime e drite
nga ditet e tjera merr
E djela jone
ti nje refren gazmor i zgjove
prape rruges tone
Nje nuse vjen
e miresi na solli ajo tani
Dhe na reshton
mes zerave te femijeve tane
me gjalleri
Vjen nje urim
me i bukur dale nga
forca e zemres tone
Me dashuri
urojme per ditelindjen
\dhe jeten ne lumturi


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet