Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Mall I Pashuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Malli i pashuar më pushtoi
dhe një parandjenjë që do të t'shoh.
Mbeta unë pa fjalë, si dikur
kur nga sytë rrodhi një pikë lot.

Vite kanë kaluar qysh atëherë
dhe më duket sikur ndodhi dje.
Si një film më erdhe në kujtesë.
Gjeta veten time po atje.

I premtuam njëri-tjetrit ne me çiltërsi
se asgjë nuk do na ndante ne në përjetësi.
Ja tek je ti para meje këtu ku jemi ndarë.
I them vetes: jo, nuk ka si dashuria e parë.

I premtuam njëri-tjetrit ne me çiltërsi
se asgjë nuk do na ndante ne në përjetësi.
Ja tek je ti para meje këtu ku jemi ndarë.
I them vetes: jo, nuk ka si dashuria e parë.

Çdo njeri e ka një histori,
ëndërr që të zgjon nëpër netë.
Mbetet në kujtesë një dashuri.
Çdo njeri e ka një peng në jetë.

Vite kanë kaluar qysh atëherë
dhe më duket sikur ndodhi dje.
Si një film më erdhe në kujtesë.
Gjeta veten time po atje.

I premtuam njëri-tjetrit ne me çiltërsi
se asgjë nuk do na ndante ne në përjetësi.
Ja tek je ti para meje këtu ku jemi ndarë.
I them vetes: jo, nuk ka si dashuria e parë.

I premtuam njëri-tjetrit ne me çiltërsi
se asgjë nuk do na ndante ne në përjetësi.
Ja tek je ti para meje këtu ku jemi ndarë.
I them vetes: jo, nuk ka si dashuria e parë.
I them vetes: jo, nuk ka si dashuria e parë.


Ky tekst u dërgua nga DashiKozma Dushi
Publikimi: 20/07/2022
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Endrit Shani
Muzika: Ndricim Troplini


Kozma Dushi - Mall I Pashuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mall I Pashuar".
3. Video është e këngës "Mall I Pashuar", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:


Komente 0