Krack'
Krack'
Krack'
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Krack' është këngëtar i njohur. Krack' filloi gjithçka në vitin 2004 me pajisje të thjeshtë, jo profesionale. Albumi i tij "Krackylac" është në një nivel shumë të lartë dhë i ka dhënë hype artistit në qytetin e tij Rosenheim dhe në rrethinë të Bayernit.

Në 2006 ai vendosi të bëjë çdo gjë me doren e vetë dhe është themelues i Labels GK RECORDS dhe SHINEX ENTERTAINMENT.

Më datë 13 Nëntor 2008, Krack' publikon videoklipin "Kugeln Im Lauf", në bashkëpunim me Ardi One & Gjako.

Në vitin 2010, Krack' publikon albumin "Jom Full".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: idinno idinno  Komente 0