Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krenar Krasniqi - U Treten Endrrat  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Muzike E Lehte"

Komente

Asnjë Koment

05/03/2017

2017-03-05T13:19:03+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "U Treten Endrrat" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ice-B - U Treten Endrrat

1.ice-b
ndodhi ajo qe nuk e prita
qysh niesh tash qysh tkalon dita
ska perqafime ska fjal mo tdu
ska mo dhurata kto sjon per mu
ike shum larg diku n'errsir
jeto e lumtur paq fat te mir
u treten ondrrat 2t jemi vet
kto nuk e prita jeto e qet
rri krat e tjetrit nzemer mki mu
tash fol me veten un tkom harru
jetojm te ndam me zemer vram
ni sy loton ni zemer qan
dikush feston per dit ma tmir
sje mo me mu shko lamtumir
un nuk e prita ti ke fajtore
kejt qa e pata nzemer ma more

2.kinno
u treten ondrrat mbeten kujtim
dikur kem bashk tash jem jetim
shum net pa gjum sot ku u treten
dha shum premtime sot kto ku meten
shum ondrra bashk ondrrat mi more
tdashta me zemer ti um lendove
ta fala jeten ti um shkatrove
jeto me tjetrin fol qa fitove
neser um she mos kaj me lot
se qysh ke dje nuk bohet sot
ti i dha fund se dashta fundin
ti ma dhe fjalen nfund ma dhe plumin
tdashta ma shum se veten tem
vendose vet pa pas problem
shkove me ondrra tash jemi vet
nier shum mir tash nuk o let

Noga - U Treten Endrrat

Ref2x:
U Treten endrrat u fik dashuria
Ndodhi ajo qe se prita
E tash quditem dhe mendoj
Se me T'vertet te dashuroj

Ishim te reinj nuk e dinim se qfar benim/
Lindi DAshuria S'dinim ta realizonim/
Ne shkoll kur shkonim/Dilnim në pushim/
Me ipje nje lule dhe nje perqafim/
Te kam dashur me shum se vetëveten/
Kur S'te shihja ty e urreja jeten/
Tash kur nuk te sho te ndjej edhe me shum
Nuk qenka jet pa ty, Sa tkujtoj ma shum/
Tash kur te kujtoj/malli me ka marr
te doja me doje.dhe puthje plot zjarrë
Duke te menduar,per jne qast un mbeta/
Kurrë se paskam ditur,se si qenka jeta/

Ref2x: U Treten endrrat u fik dashuria
Ndodhi ajo qe se prita
E tash quditem dhe mendoj
Se me T'vertet te dashuroj

Shum keq ,tash gjithqka ka ndryshu
Nuk osht koha e njejt nuk je ma me mu
Shkon te ai tjetri, un ket sen se kuptoj
Nashta pe she veten, nashta thjesht po menoj
Nalu pak kujtoje,kohen kur bashk ishim
Dashurin e madhe ,qe ne te dy e kishim
Ku m'thoje te dua veq i yti do jem
GJdo gje ne ket jet,veq me ty dua ta kem
Tash e kuptoj qe nuk je ti,ajo qe menoja
Ajo me te cilen,qdo gje parashikoja
Nashta e kom gabim ,ti tash nihesh shlir
Jeten e jeton ,T'plotsohen gjdo deshir

Ref2x: U Treten endrrat u fik dashuria
Ndodhi ajo qe se prita
E tash quditem dhe mendoj
Se me T'vertet te dashuroj

Trix - U Treten Endrrat

Ref [2x]:
U tretën ëndrrat, u fik dashuria
Ndodhi ajo që se prita
Dhe tash çuditem dhe mendojë
Se me të vërtetë të dashurojë

Zemrën ma lëndove kur kuptova se ti shkon
Fuqinë me vete ma morre, nuk e dita se nuk m'dashuron
Zemrën ta dhurova për hir të dashurisë
Por ti u largove mua m'le n'errësirë t'vetmisë

Ref [2x]:
U tretën ëndrrat, u fik dashuria
Ndodhi ajo që se prita
Dhe tash çuditem dhe mendojë
Se me të vërtetë të dashurojë

Zemrën ma lëndove kur kuptova se ti shkon
Fuqinë me vete ma morre, nuk e dita se nuk m'dashuron
Zemrën ta dhurova për hir të dashurisë
Por ti u largove mua m'le n'errësirë t'vetmisë

Ref [2x]:
U tretën ëndrrat, u fik dashuria
Ndodhi ajo që se prita
Dhe tash çuditem dhe mendojë
Se me të vërtetë të dashurojë
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet