Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krenar Krasniqi - Lena Magdalena  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2017"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2017

2017-06-28T16:34:08+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lena Magdalena" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Flora Gashi, Ymer Bajrami & Lendita Selimi - Lena Magdalena

Ymer Bajrami :

Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tuja kaçurela lena Magdalena 2x

Flora Gashi:

I
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Po mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kta çuna
Çunat i kap inati
Buzt e bukra që mi fai
Un tani të bëra timen

Ymer Bajrami:

Ska kush zemrën të ma ndali

ref
Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tuja kaçurela lena Magdalena 2x

Lendita Selimi:

II
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Po mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kta çuna
Çunat i kap inati
Buzt e bukra që mi fali
Un tani të bëra timen

Ymer Bajrami:

Ska kush zemrën të ma ndali
ref

Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

Motrat Hajzeri - Lena Magdalena

Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

I
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Kur mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kto çuna
Çunat i kap inati
buzt e ëmbla që mi fale
po tani të bëra timen
ska kush zemrën të ma ndali

ref
Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

II
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Kur mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kto çuna
Çunat i kap inati
buzt e ëmbla që mi fale
po tani të bëra timen
ska kush zemrën të ma ndali

ref
Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

Bashkim Spahiu - Lena Magdalena

Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

I
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Kur mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kto çuna
Çunat i kap inati
buzt e ëmbla që mi fale
po tani të bëra timen
ska kush zemrën të ma ndali

ref
Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

II
Je si barbi të kam princeshë
Ma e bukra për mu je
Kur mi fale buzt e tua
Do ti çmendim krejt kto çuna
Çunat i kap inati
buzt e ëmbla që mi fale
po tani të bëra timen
ska kush zemrën të ma ndali

ref
Oh Lena lena,lena Magdalena
Flokt e tua kaçurela lena Magdalena 2x

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet