Audio

Krenar Krasniqi - Per Ty  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

22/08/2018

2018-08-22T17:27:12

Këngë e albumit:

"Live 2018"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Per Ty" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Grido - Per Ty

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

[Grido:]
Momente tpa harrume,
filma tpa filmume,
biseda tma marume,
dashni e garantume,
e para sysh mu po m'dalin
kujtimet e fmijnis
tu u zan kemi lan namin,
e nganiher t'kapte inati si ather
kur i the babit
the se Grido ka thy xhamin,
po kto hic nuk kan vler,
e madhe osht dashnia
qe mes nesh kena percjell na,
me krenari e me nder,
moter ti je arsye qe perher
kam ec me kok nalt

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

[Grido:]
E qe ku jemi sot,
jom rrit jam ba burr
amo nball nuk tputh dot,
jam hala neper rrug
po s'kam perqafimin ton
edhe sa duhet me vujt
edhe zemra po pikon
edhe ni her po du me t'kerku falje
me zemer jam aty,
po me prezenc s'e majta fjalen,
sa her i mbyll syt mendoj per ty
tu hedh vallen se dashnia e par per mu
ishe ti moter bashk me nanen,
ej o mam,
e di qe zemra t'qan
po sonte kemi fest
sonte martojm princeshen ton,
kshtu qe merre babin e vllain
merre motren e dhandrin
krejt s'bashku t'hedhim valle
osht dita jon, dita jon

[Grido & Kejsi:]
Per ty o moter, boten e shkatrroj
jo se nuk bon me lujt me ndenja
Per ty o moter venin po shoqroj
tu knu per ty po digjet skena
Se ti je magji
personi ma i shtrenjt
e ti mir e di
se ty te kam drit ne sy,
se ti je magji
cdo dit po i lutem, lutem
po i lutem zotit per ty...

Po i lutem zotit per ty

Po i lutem zotit per ty

Boocky - Per Ty

Kam gabuar e di,
me shpirtin plag…jetoj cdo dite
Kam gabuar e di,
Ndonese shume larg…te ndjej serisht

Dhe pse t’veshtire e kam
pafuqi une jam
te gjej guxim e te t’shoh ne sy

Dhe cdo premtim qe dhame
T’gjitha pas i lame
Me mendjen peng vetem tek ty

(Chorus)
Vetem per ty, vetem per ty
veten mohoj per ne te dy
Vetem per ty, vetem per ty
boten sfidoj per ne te dy

Kam gabuar e di,
Cka humba une...humbe dhe ti
Me ke dhene cdo mundesi
meritoje shume, e more merzi

Dhe pse t’veshtire e kam
pafuqi une jam
te gjej guxim e te t’shoh ne sy

Dhe cdo premtim qe dhame
T’gjitha pas i lame
Me mendjen peng vetem tek ty

(Chorus)

(Bridge)
Edhe prap ne enderr embel shfaqesh
Frymen tende prane meje e ndjej
Afrohem te tprek
I verber te ndjek
Humbur kerkoj nje iluzion
Nuk je ti, nuk jam une
Nuk jemi ne...

Petro Xhori - Per Ty

Ditet shkojn un kam ndaluar
para detit ku premtuam
sdon ky shpirt s'harron

The se koha te sheron
se di per ty por mua jo
vret akoma sot

Dhe cdo fjal godet si gur
krenaria e semure
mund te shaj po lamtumir ste them dot kurr

[ref x2]
a ma kishe fal mu jeten?
a ma kishe fal mu shpirtin?
se pa ty nuk mundem dot,jooo

ku shkuan fjalet qe i thame?
nje dite do kishim femijet tane
ku ku dreqin jane?

The se koha te sheron
se di per ty por mua jo
vret akoma sot

Dhe cdo fjal godet si gur
krenaria e semure
mund te shaj po lamtumir ste them dot kurr

[ref x2]
a ma kishe fal mu jeten?
a ma kishe fal mu shpirtin?
se pa ty nuk mundem dot,jooo x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...