Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krenar Krasniqi - E Mallkoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2018"

Komente

Asnjë Koment

22/08/2018

2018-08-22T16:27:38+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "E Mallkoj" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Labi - E Mallkoj

Q'eshte kjo rrug , e pafund
Shum premtimet qe mi le
Ku je ti , ku je fsheh
Me kujtime , n'bes m'ke prek

Ref.
E mallkoj at dit jetime
Kur te morri te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq leht st'harroj

.....

Q'eshte kjo rrug , fund nuk ka
Per ty thon nuk je më
..........................................
Ku je tret , ku je tret
Dua t'qaj por nuk kam zë

Ref.
E mallkoj at dit jetime
Kur te morri te largoj
Tash po tretem n'got rakije
Mos kujto kaq leht st'harroj

Mimoza Shkodra - E Mallkoj

Qësht kjo rrug e pa fund sa premtime t'ran ne buz,
ku je ti ku je fsheh ? me kujtime n'bes ke pre.

E mallkoj atë dit jetime kur te morri të largoj,
tash po tretem got rakie mos kujto kaq leht t'harroj. ( x2 )

Qësht kjo rrug fund nuk ka, të gjith thojn nuk je ma
Ku je tret, ku je tret? dua tqaj po nuk kam zë

E mallkoj atë dit jetime kur te morri të largoj,
tash po tretem got rakie mos kujto kaq leht t'harroj. ( x4 )

Ernim Ibrahimi - E Mallkoj

kto dhimbje trupin tim
e kaploj si valt e detit
shplase zemren ku me ke djeg
me shum se flaka e zjarrit

prej sot skam drejt te du
edhe pse do te jesh me mu
ktu a fundi qe se ke prit
dhimbja po t`shtohet dit per dit

Ref:

E mallkoj me ty dashnin
me bashkoj me vetmin
zgjodhe nje rrug qe ska kthim
vendose t`me lesh pa deshir (2x)

Te erdh koha e nusris
mos thuj jam gabim asht fundi i dashnis
mos me thuj se sjam per ty
besa ime dhe dhuraten qe ta kam dhan

Mos me thuj se kto lon n`sy
qe i ke sjan per mu
ke do fjal thu mos mem dhan
mir e di vetes je tu i ba

Tradhtove si loti
ju besova e mla si fmi
deshta por lot te tjetri m`dol
por loti im me tradhtoj

Nuk deshta
met merzit lotet me pikun pa prit
me fal zemer per kto lot n`sy
mee fal zemer qe qaj per ty

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet