Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krenar Krasniqi - Krejt Mbrapsht  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2018"

Komente

Asnjë Koment

22/08/2018

2018-08-22T16:27:43+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Krejt Mbrapsht" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Linda - Krejt Mbrapsht

Thon se nuk jetohet nga dashuria
por nuk jetohet as pa dashuri
shpirti lendohet nga vetmia
zemra shtegton kerkon shoqeni

Fjale dashurie nga poet te lashte
te tjereve u kendoj qdo nate
veq asaj qe deshta kur eshte dashte
asnje fjale nuk gjeta si per inat

Krejt mrapsht mrapsht po me shkon jeta
diten fle e nate rri
mbrapsht humba e u treta
nuk mundem te jetoj pa dashuri

Krejt mrapsht mrapsh po me shkone jeta
fshehem nga djelli e dale ne shi
mrapsht humba e u treta
nuk mundem te jetoj pa dashuri

Sinan Vllasaliu - Krejt Mbrapsht

Thonë se nuk jetohet nga dashuria
por nuk jetohet as pa dashuri
shpirti lëndohet nga vetmia
zemra shtegton kerkon shoqëri

Fjalë dashurie nga poet të lashtë
të tjerëve u këndoj çdo natë
veç asaj që deshta kur është dashtë
asnjë fjalë nuk gjeta si për inat

Krejt mbrapsht mbrapsht po më shkon jeta
ditën fle e natën rri
mbrapsht, humba e u treta
nuk mundem të jetoj pa dashuri

Krejt mbrapsht, mbrapsht po më shkon jeta
fshehem nga dielli e dal në shi
mbrapsht humba e u treta
nuk mundem të jetoj pa dashuri
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet