A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Krenar Krasniqi - A Me Kujton


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

04/09/2019

2019-09-04T18:00:10

Këngë e albumit:

"Live 2019"Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "A Me Kujton" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "A Me Kujton".


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Arjoli. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E kom bo heshtjen shoqe që kur ike ti
dhimbjen e kam majt edhe lotin n'sy
Nëse malli t'merr, dije vec një sen'
Se n'zemrën tane jam aty

E kur dielli del, m'u nuk m'ndricon mo
Pse nuk t'kam tyyyy
Nëse loti m'del, ësht' kujtim që m'ke lon ti
S'munda me vazhdu me jetu se nuk t'kom ty

Koha po kalon, vec dhimbje po shkakton kjo vetmiiiiii
Koha po kalon, vec dhimbje po shkakton kjo vetmiiiiii

Ref:

A m'kujton, a m'kujton najher
A m'kujton at'her si kena kalu
Ësht' shum vooonn, zemrën teme ki vra
Ajo nuk kthehet mo si at'heer

Asniher, asniher s'i kom vrejt
Hilet që ki pas, pa hile t'kom dasht
E kur t'vdes, ta dish vec një sen,
Se n'zemrën tem, vec ty t'kom pas

...

Nuk po di ku po shkel, n'rrugën e vetmis'
Krejt vujtjet ti m'i le, krejt dhimbjen e dashnis
Edhe në kët' nat' brenda meje m'thirr
Ti s'më le rahat, jeeeee atyyyy

Edhe pse ki shku, une t'kom menu ty
S'muj me t'harruuuu
Nëse sot me tjetër jeton
A të ndjen' si un' a të don si un'

Nuk kthena si dikur jooo,
Edhe pse me lot ty t'kërkoj, ty t'kërkoooooj

Ref:

A m'kujton, a m'kujton najher
A m'kujton at'her si kena kalu
Ësht' shum vooonn, zemrën teme ki vra
Ajo nuk kthehet mo si at'heer

Asniher, asniher s'i kom vrejt
Hilet që ki pas, pa hile t'kom dasht
E kur t'vdes, ta dish vec një sen,
Se n'zemrën tem vec, ty t'kom pas
...Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019