A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Edhe Nje Dit Pa Ty

Seç na ther një plag në zemër,
Sa herë dëgjojmë a të thërrasim për emër.
Kaluan vitet e dhimbja prap s'u shua
Sytë mbushen me lot sa herë shohim fotot s tua.

U bë kaq kohë pa ta dëgjuar at zë,
Që kur në shpirtrat tanë le një plagë që s'mbyllet më
Tash e çdo ditë,mërzia jeton me ne,
Që kur rrugën tënde more,rrugën përmbi re.

Na mungon buzëqeshja,gëzimi jot.
E lotët tan derdhen,derdhen kot.
Zemrat tona s'e pranojn hala t'vërteten,
S'e pranojn se pa ty do e kalojn tan jeten.

Por kujtimi yt me ne so jet gjithmonë,
Se shpirti yt s'e la asnjëherë zemrën tonë.
Sytë e tu të ëmbël na shikojn nga lart,
Dashuria na mban afër edhe pse ne sy jemi larg.

- poem written by Kristina Keka


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  26

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019