Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krimineli - Para Gjykates (Feat. Bessi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  13

yo this life is so fuck top u knw i got a dream i need 2 go somewhere 2 see some places CRIMINAL MIND...

Paraburgimi Durres e pash 1 anderr mram mdoli gjumi tu u perdjers sikur mkishin fut en burg e shokt e mi rrishin tu qesh u cova fshiva djerst prita diten per me dal sa e pash 1 rreze diellit thash erdh koha per me dal ushtari del per dere si me ken sot dita e funit policia vjen te dera me sirena thot mos luni pysin ku ke ken ket filanin a pe njeh me thon per ne nuk ka renci po don me dit pse mfusin n1 biruc e po rrin tu u sjell verdall
oficeri te sporteli thot erdhen per me tmarr
po MONDIT nuk i plas se t'thash hajde dalim nisna bashk per gjykat skam nevoj per avokat'in deshmitarin kape bjere thirre para meje qat'her
shifna sy m'sy per ty kam 1 vrejtje ja shkeli njanin sy me tregu ca ke me hek tjap thjesht 1 betej t'nxeht fuck ke me dek.

REf

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/

Po shokt ku na meten pse treten kaq leht
1 grup ku rrishim bashk dit e nat tu harzhu lek
e tash kam ra n'menime e pazdite vin n'takime
vite plaku me ushqime bashk me te nja 100 idhnime po prap munohem me i dhan kurajo vetes se intrigat vin permas cdo cast e ma eger
jam ka rri n1 ven spo shoh sen vetem driten e hanes edhe lemza kur em merr kujtoj ftyren e NANES jam ka rri nterr jetoj nferr si per dit se jeta e mushun nsherr vjen e tmerr pa e prit se jeta asht e shtir me jetu ne nji bir sa vjet e shokt e tu i ke ka pin birr menojn se ke dek pse ke met n1 ven ku as dera nuk po t'hapet buka kur po t'vjen prap nuk po t'hahet e di mire shoku jem se e kam jetu at jet se as gjumi nuk po tmerr prej merzis qe ke.

REf 2x

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/

Dal para gjykats tash dhe 1 her po menoj se ca me than po fjalt nuk kan vler prokurori cohet nkam thot mos e leni t'lir avokati kundershton kerkon gjykim tlir

REf 2x

Ky sen eshte i dedikum/
Per ata qe Jan si une/
Per ata qe rrine ne Terr/
Se per ta nuk ka me gjume/
Une i them ti mbylli syte/
Kujto kohet e tua/
Mos ta nin ty per kerkon/
Se Te Tane Ty Tkane Harrua/


Ky tekst u dërgua nga Mc JointKrimineli
Featuring: Bessi
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2010


Krimineli - Para Gjykates
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Para Gjykates".
3. Video është e këngës "Para Gjykates", por nuk këndohet nga Krimineli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Krimineli:


Komente 0