Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Gjyshe Me Fal (Feat. Eranda Libohova)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  40

Djale:
Gjyshe me Fal, te lutem me fal,
Sot me gjithe zemer ti them keto fjale.
Se kam gabuar kur s’te degjoja,
E per gjera te kota te kundershtoja
Mbaj mend kur doja te ndiqnim ylberin
Te shkonim pas tij dhe ngjyrat t’ia merrnim
Mbaj mend shume mire dhe atehere kur doja
Gjithe yjet e nates t’i numeroja

Vajze:
KESHILLAT e gjyshes une kurre s’I harroj
dhe fjalet e saj gjithmone i degjoj
gjyshe me fal qe at’dite ne shtepi,
prisha bluzen e leshit qe punoje ti
Me fal dhe atehere kur nuk te degjoja,
dhe zerin e radios ne qiell e coja
E per gjithe gabimet qe kam bere me pare,
sot po te them gjyshe me fal!

PR. REF:
(Oo t’u befte kurban gjyshja tyO pellumb I nenes)
Gjyshe,gjyshe te falur te kerkoj
(Zemra e nenes:mos e harroni nenen)
Per ty ne do kendojme
(Drita e vogel e nenes tende)

REF:
Sot nje kenge do kendoj vec per ty o gjyshja ime
E di mire dhe s’e harroj te shkaktova shume trazime
Kengen time ta kushtoj dhe te falur te kerkoj
Per shume faje dhe gabime,nete pa gjume edhe mundime

Vajze:
GJyshe me fal,me fal qe s’te thashe
faleminderit qe ne shkolle iknim te dyja bashke
e diten e pare kur hyra ne klase
ti rrije te dritarja cdo ore e cast

Djale:
GJyshe me fal qe nje dite pas dite tek lozja ne shtepi
theva kemben e karriges
E faleminderit qe kur s’isha ne shtepi
Ti iu jepje grure pellumbave te mi

Vajze:
GJyshe me fal qe kur s’haja buke
atehere ti me ndiqje nga mbrapa me luge
E ne vinim verdalle ne shtepi e ne shkalle
E me kemishe nate nje dite me ndoqe ne mehalle.

Djale:
GJyshe me fal qe lulet e vazos
I kepusja cdo dite per vajzat e lagjes
E prape me fal se desh harrova
Eh! me ato vajzat ne fund u allnova

PR. REF:
(Oo t’u befte kurban gjyshja ty
Drite e vogel e nenes tende)
Gjyshe! Gjyshe! te falur te kerkoj
(O pellumb I nenes;Mos e harro nenen)
Gjyshe gjyshe per ty ne do kendojme (zemra e nenes!)

REF:
Sot nje kenge do kendoj vec per ty o gjyshja ime
E di mire dhe s’e harroj te shkaktova shume trazime
Kengen time ta kushtoj dhe te falur te kerkoj
Per shume faje dhe gabime ,nete pa gjume edhe mundime

MBR:
Nuk e di sa dite ka muaji apo sa zgjat nje vjet
Por lulet u thane dhe bore bore bie ne qytet
Floket e bores doren tende me kujtuan
I Gjithe qyteti me dashuri gjyshen mbuluan


Kripmjaltezat - Gjyshe Me Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjyshe Me Fal".
3. Video është e këngës "Gjyshe Me Fal", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 2