Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Kenga E Pemes (Feat. Klea Huta, Leonard Bombaj & A. Xhaxhaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  23

Sa e gjate rruga per ne shtepi,
Megjithese ka diell prape eshte gri.
Klea! Klea!
Pse je zverdhur,ti cfare ke?
Hajde shpejto te shikosh atje!
Ate lule qe prume dje
Per cudi nuk ishte me atje .
Nuk e di,jo nuk e di
Por do kete ndodhur ndonje cudi.
Obo bo bo bo cfare tmerri i zi
Do ten a mbysi nje nga nje .
Me ca dege te medhaja
T’I shikosh ,te ze hataja .
Neper nxenes ajo I ka hedhur,
Qafen edhe trupin ua ka sperdredhur.
Dale,dale na sqaro njecike.
Hajde shpejto ikim se kam shume shume frike
Cfare te them tjeter ,cfare te them tjeter
Lulja ishte bere e madhe sa nje peme.
PEMA:Isha lule neper male
Kisha gjethe dhe petale,
Kisha ngjyra,kisha ere
Permbi bore sillja pranvere
Por nje dite se nga u shfaqet ju
Me keputet dhe me prute ketu.
Dhe nga pluhurat dhe motoret
Gati frymen desh ma moret
Refreni
Dielli,ajri edhe deti
I dhane shpirt ketij planeti.
Dhe natyres I dhane gjelberim
Dhe keshtu e zuri fillin jeta.
Juve prinder qe na rritet
Me dashuri me shume se veten.
Me c’te drejte e vrisni token tone.
Atehere ju perse na I dhate jeten ?
PEMA:Me plaket,me deformuat,
Femijerine ma shkaterruat.
Per zerin tim kam shume mall
Kur kendoja la la la la
Ka nje trup me rrenje te trasha
Neper tjegulla neper derrasa
Te gjithe shkollen ka pushtuar
Zgjat e zgjat ska te mbaruar,
Ne tavan, ne cati, I ka varur ca femije,
Sikur jane molle e kajsi, tmerr I zi!
Nuk e di ku do ti fusi, por kam frike se do ti mbysi,
Hajde zhdukemi me vrap se do vij dhe do na kap!
Erdhi! Erdhi! Erdhi!
PEMA: Gjethe, letra edhe Plehra, Kalbesira edhe ferra,
Cfare skam pare, dhe cfare skam ngrene,
Me keto dege, e me keto rrenje,
Ju me zgjatet, Ju me shkaterruat,
Ju per mua fare nuk menduat,
Dhe tani me hir a me pahir,
Une per jus do kem meshire.
Mbyllni Fabrikat! Na mbyten Plehrat! Na moret Frymen!
Refreni
Dielli,ajri edhe deti
I dhane shpirt ketij planeti.
Dhe natyres I dhane gjelberim
Dhe keshtu e zuri fillin jeta.
Juve prinder qe na rritet
Me dashuri me shume se veten.
Me c’te drejte e vrisni token tone.
Atehere ju perse na I dhate jeten ?Nuk kemi video për këtë këngë.


Kripëmjaltëzat
Featuring: Klea Huta & Leonard Bombaj
Publikimi: 13/07/2013
Muzika: Kristi Popa
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Kristi Popa
Ideja: Leonard Bombaj


Kripmjaltezat - Kenga E Pemes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Pemes".
3. Video është e këngës "Kenga E Pemes", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 0