Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Teleakuarium (Feat. Bonald Perkola & Ajselda Xhaxhaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Hej baby a te pelqen te behesh vip?
Uh po!
Atehere caje televizorin,filloje me nje videoklip
3 2 1 xhirim!Ekrani!Buzeqesh!Ekrani!Come on girl!
Te ndjej ty oh sa here qe hm! me ngacmon
Te ndjej ne krahe oh ne kembe, oh si me dikton
Se nga me vjen ,me gjen(e lindur per ekran)ketu atje
Dhe nuk me le te fle (ma hoqi trurin)cfare dreqin ke
He si dukem?—Me mire se Britney Spears
Po tani?—E nxore Madonen ne pension!
Prane vetes tende, ti do qe te me mbash
Po m’u afrove dhe pak, une do bertas
Dhe po u ktheve prape do ti them mamase
O mushk-mushkonje e ndyre une do te vras
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk e jashte jam njeri
Jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a-akuarium
Perfekt! Eurovizion! Ekraniiiii!
Degjo Pavarotin tani!
Three two one action!
Mbushem me aromen tende sa zgjohem ne mengjes
Edhe kur mbyll dritaren ne krevat me ndjek
Te mbaj brenda ne gjoks,si s’me le njehere
Jo vetem sot por dimer dhe pranvere
Sa dal ne bulevard ti rri edhe me pret
Parfumin tend ka marre cdo mashkull ne qytet
As lume ,as pellg o Lane
O Lane cfare dreqin je
Edhe sa vjet do bredhesh ne kete qytet
Ma bere mishin kokerr!
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk dhe jashte jam njeri
jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a- akuarium.
Ekrani! (o mami dua te dal edhe une ne televizor
Ma jep mi pultin ketu .—Po cfare te keqe ka?)
Ekrani. Come on ,come on .come on girl
Raundi I fundit ,casti vendimtar
Ajsi e vendosur per fitore!
Na nje te majte per Zhaden qe na solle
Ja nje ne stomak per Diegon qe e hodhe
Nje ballore hu! per leket e telefonit
Se motra me komshien per ty blla-blla s’pushonin
Ti moj e pabese na prish gjumin e nates
Bredh shpi me shpi edhe ne pisk te vapes
Na dhe nje per mamin qe e mbyt xhelozia
Kur ne enderr babi thote “Po vjen gruaja Maria”
Na na na aaaaa
Je shpifarake ,Je dredharake
Mamin dhe babin, ne sherr I fute
Na sjell verdalle 700 seri
Telenovele -Do akoma?
Prej teje gjysma e klases ka emrin tim PALOMA
Telenovele! ja dhe nje ,ja dhe nje ,ja dhe nje
(Telenovela e vitit ,episode pa fund
Dashuri ,intrige,urrejtje ,xhelozi)
REF
Teleakuarium ti je nje cudi
Brenda jam peshk dhe jashte jam njeri
Jeten ti ma ben si nje videoklip
100 dyer na hap,e nuk dime ku te hyme
Tele a-a- akuarium
uf f f cfare endrre kam pare
po ke fjet gjithe naten me televizor hap miNuk kemi video për këtë këngë.


Kripëmjaltëzat
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/04/2013
Orkestrimi: Kristi Popa
Ideja: Leonard Bombaj
Teksti: Leonard Bombaj & K. Cukali
Kendojne: Bonald Perkola & Ajselda XhaxhajKripmjaltezat - Teleakuarium
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Teleakuarium".
3. Video është e këngës "Teleakuarium", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 0