Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Parku I Heshtjes (Feat. Ajsi)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  106

Djaloshi: seç ka një histori që i ka marr gojën
ajsi:mm-mm-mmm ooohh oeeeijj
mir se vini në parkun e heshtjes ku skeni qen më parë ku heshtja ime ja bëhet këngë

Kush ëndrrat mi thuri mami sa qejf
Kush frymën ke zjarri mami sa qejf
Kush mamin plagosi rrëfe moj erë
Kush lutjet dëgjoi buçit moj erë

çdo plag të saj unë isha fëmijë
çdo dorë mbi të unë isha fëmijë
çdo shenjë çdo qejf çdo zhurmë a dreqë
nuk pa njeri por unë që isha fëmijë
Ref:
o ma o mami jo lot në sy o ma s'je vetëm ne jemi dy o ma në prehër më lër tët mbaj krahët nuk munden a është ky faj x2

muzgu mbi derë është malli i saj era me shi është zëri i saj treni që ecë është vrapi saj trokitjet dëgjoi hapu moj dere hapu

sharjen e egër kush futi në shpi gënjeshtrën dhe shpifjen kush futi në shpi armën që vret kush futi në shpi ja mbrenda a jasht (se di) x8
...
dhuna në familje godet sërish për më shumë ndjekim kronikën

babai: fol fol
nena :qëllo vrasës..(është tmer)më vjen keq për të që spati kurr një fëmijëri të lumtur Ajsi:mjaaft mjaaft
....
ref:o ma o mami jo lot në sy o ma s'je vetëm ne jemi dy o ma ne prehër më lër tët mbaj krahët nuk munden a është ky faj o ma o mami të lutem rri,qëndro me mua e mos më ik o ma në prehër më lër tët mbaj krahët nuk munden a është ky faj

boni:
dhe muzgu mbi derë është shpirti i saj dhe era me shi është zëri saj dhe treni që ec është vrapi saj dhe rrezja që ngroh është dorë e saj dhe hëna në qiell është syri saj dhe malet dhe pemet dhe drita dhe stinët ekrani muzika ketu dhe çdo vend që rrjedhin nga lindja e kanë një nënë

ajsi:
unë në qiell e kam një nënë ti lum që rrjedh e kam dhe unë një nënë parku i heshtjes do të mbjell më fjalën NËNË nënë nënë nëëënë

ref:
o ma o mami vet loti në sy gazi në buzë më flet për ty në gjoksin tënd me lërë të hy se jemi një nuk jemi dy
TË DUA O MA
o ma
FEMIJET: foli foli


Ky tekst u dërgua nga Nora   missgresa

Kripmjaltezat - Parku I Heshtjes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Parku I Heshtjes".
3. Video është e këngës "Parku I Heshtjes", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 2