Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kristina Marku - Nuset E Sodit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuset E Sodit" kënduar nga Kristina Marku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Daim Lala - Nuset E Sodit

U be djali per martese
Nusen vete e ka gjet
Erdhi dita ne shpi me e pru
Dasem te madhe me i mbaru

Nuk shkoi larg as dy jave
Nisi nusja po fill fjale
Po i thote vjehrrive te vet
S'muj me ju me çu jete

Ref...x2
Ah moj ju nuset e sodit
Hiç nuk jeni ne rruget e Zotit
Haj medet kuku per mu
Fjalet nanes s'ja kam ngu

Djali i shkrete shume po hek
Mes dy zjarreve koka mbet
Po thot nusja dojm me u nda
Rrojna bashk e bojm sefa

Ngo oj gru çka t'thom ty
Prej havase nuk kam pik
Mu m'kane rrite babe e nane
Zoti me vret vetem me i lane

Ref...x2
Ah moj ju nuset e sodit
Hiç nuk jeni ne rruget e Zotit
Haj medet kuku per mu
Fjalet nanes s'ja kam ngu

...

Ref...x3
Ah moj ju nuset e sodit
Hiç nuk jeni ne rruget e Zotit
Haj medet kuku per mu
Fjalen nanes s'ja kam ngu

Shqipe Kastrati - Nuset E Sodit

I
Kto nuset e sodit me shum salltanete
Nuk e di pse vjerrat i kan marr inate
Ma mir po thot nusja me dal me qira
Se kët vjerrën time nuk po muj me pa

Ref...
Ani ju moj nuse shum kajde moj qitni
Se pa vjerrat fmijët tybe sun i rritni
Jo as farefisnin nuk mujni ta pritni
Valla as n'kojshi rahat sun shetitni

II
Oj nuse të reja mos bertitni shum
Se vjerrat e juja qajn nëpër katun
Qajn nëpër katund e flasin n'kojshi
Prej nuset e reja nuk po rrihet në shpi

Ref...
Ani ju moj nuse shum kajde moj qitni
Se pa vjerrat fmijët tybe sun i rritni
Jo as farefisnin nuk mujni ta pritni
Valla as n'kojshi rahat sun shetitni

Ani qysh kjo pun për me marrur fund
Mos i merrni vjerrat nuse tollosum
Se ata jan plaka munden me gabu
Kur do boheni vjerra keni me kuptu.


Publikimi: 16/12/2011Më Shumë Këngë Nga Kristina Marku:


Komente mbi këtë këngëKristina Marku - Nuset E Sodit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuset E Sodit".
3. Video është e këngës "Nuset E Sodit", por nuk këndohet nga Kristina Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.