Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kristina Marku - Bajrake

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bajrake".
3. Video është e këngës "Bajrake", por nuk këndohet nga Kristina Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kristina Marku - Bajrake  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

Muzika & Teksti:

Kristina Marku

Teksti:

Lek Nika

Orkestrimi:

Behar Neli

Orkestrimi:

Vani Rushiti

Këngë e albumit:

"Nuse Me Fat"

Komente

Asnjë Koment

27/12/2014

2014-12-27T16:48:23+00:00Moj e mire sofer Pukjane
E rrite Zoti nderen tane
Mijera,vjet e ke tradite
O din me thirre e din me prite.

Po na vijne si degt e lisit
Ren e ren burrat e fisit
Po vijne sonte 7 bajrake
O i prufte zoti me nafake

Shtrouvmoj sofer u shtrofsh e bardhe
7 bajrake sonte t kan ardhe
Plot me ndere e bujari
O prin kabashi o shpi per shpi

Buke e kryp e zemer te bardhe
I sjell thaci babe e djale
Cdo mik sofres kur i vjen
O sofren plot berish's ja gjen

Fjale e bese te forte si guri
Kryenalte po vjen merturi
T lidhun fort si ortek bore
O vijne malzite o me terthore.

Lum kan mbledh sofra rreth veti
Zemerbardhe po vjen qerreti
Bashke me miq e dashamire
O sa t jete jeta u shtrofte me t mire

Puka jone zoti t bekofte
Vec per t mire sofra tu shtrofte
Si ne fshat e ne qytet
O 7 bajrakt s bashku per jete

O 7 bajrake hej
O 7 bajrake hej
O 7 bajrake s bashku perjete


Më Shumë Këngë Nga Kristina Marku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet