Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kristina Marku - Veleshtare

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Veleshtare".
3. Video është e këngës "Veleshtare", por nuk këndohet nga Kristina Marku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kristina Marku - Veleshtare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Nuse Me Fat"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Veleshtare" kënduar nga Kristina Marku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kristina Marku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shkurte Fejza - Veleshtare

Veleshtare moj kokone veleshtare moj kokone
moj ta preksha syn e zi
moj ta preksha syn e zi

mora vesh se je sëmure
mora vesh se je sëmure tpaska ra e bardha li
tpaska ra e bardha li

veleshtare eja ke lala
veleshtare eja ke lala ti mbush dur me portokalla
ti mbush durt me portokalla

portokalla e limona
portokalla e limona veleshtare se bon nona
veleshtaren se bon nona

Këngë Të Shqipërisë Së Jugut - Veleshtare

I: Veleshtare, moj kokone :I
I: A s’ma falë synin e zi? :I
Mora vesh se je sëmu-e.
T’paska ra i verdh o i zi!
Veleshtare, eja ke lala
Ti mbush du’rt me portokalla!
Portokalla dhe limona
Veleshtaren se ban’ nona!
Më Shumë Këngë Nga Kristina Marku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet