Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kthetrat - Nuk T'harroj (Feat. Dashoni, K-One & Last Daddy)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

U bon 3 vjet që ty jetë ndrrove
m'la me vjazën tonde n'tjetër bot shkove
zemrën ma lëndove ike pa lamtumir
çdo minutë çdo sekond me jetu e kom shtir
për mu s'bohet mir jeta jem ka maru
zoti madh ma ka marr presonin që e du
a thu a kom me pa kur des edhe un
se shpesh e shoh onderr kur t'jom ma t'mirin gjum
qika jem u bo e madhe shpesh i thom heke merzin
se saher e sho tu kajt përmi tavolin
un i thom mos ta nin se qështu fati isht kon
keq për mu që e pata gru keq për ty që e pate non
at dit kur hine n'dhe zemra shpejt um ka rre
m'lshun të dy komt ja nisi ftyra me mu zbeh
kush um thot Zoti n'xhenet boj Amin Faliminer
se kur u ktheva prej vorrimit m'ra t'fikt tu hi nder

Ref:
U largove prej zemrës time
ti moj zemra ime
un ty nuk të harroj
të kujtoj ka do që shkoj

E tash po rri pa ty e sahati nuk po shkon
gjithmon ti maj n'men fjalt që mi ke thon
per mu je kon gjithçka tash jom ka vuj për ty
e mallkoj at dit kur tu m'shelen ata sy
pse ty t'mur Zoti e t'largoj prej meje
kur kem na 2 bashk përballum çdo lloj beteje
nana jote po kan e vllau sun pe nal
tash qe jom pa ty se ni veten gjall
um ke thon gjithmon e jotja kom mu kon
pse Zoti e mur njerin që zemra jeme e don
ket sen s'pe kuptoj pa ty sun po vazhdoj
s'po muj me besu që jeta jeme me parës shkoj
ti me shku n'tjetrën bot kërkush nuk pat qef
kur un isha nervoz ti zemër mthojke kesh
se kem dasht per merzin s'di pse ti shkove
se di zemër a kuptove qe mu um lëndove

Ref:
U largove prej zemrës time
ti moj zemra ime
un ty nuk të harroj
të kujtoj ka do që shkoj

Tash jom martu po ty st'kom harru
qika jem që kom emrin tond osht tu e gzuu
se thirri kur n'emër gjithmon i thom zemër
ti te un ki me egzistu për mu je si ni engjull
pom doket se ti ma ki bo qat fmi
kurr se kuptoj pse shkove ti
foto jote n'krah tem do menojn që gruja jem
sa her e kshyri krahin mu zemra um dhem
i kujtoj ato koh bashk kur jena kon
um thojshe ton jetën e jotja kom mu kon
i kujtoj ato fjal i kujtoj ato dit
une ty t'kujtoj çdo nat e çdo dit
gruja jem m'thot dikush po t'mungon
kur e shof venin tond mu loti um pikon
gjithmon kom met dasht edhe pse s'je n'ket bot
për ty po knoj e po kaj me lot

Ref(2X):
U largove prej zemrës time
ti moj zemra ime
un ty nuk të harroj
të kujtoj ka do që shkoj


Ky tekst u dërgua nga  Sonila   cunami

Kthetrat - Nuk T'harroj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nuk T'harroj".
3. Video është e këngës "Nuk T'harroj", por nuk këndohet nga Kthetrat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kthetrat:


Komente 0