Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Kthjellu - Hera E Fundit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

17/04/2005

2005-04-16T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"1"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hera E Fundit" kënduar nga Kthjellu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kthjellu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besim Nuredini - Hera E Fundit

Po të them per herë te fundit
sonte qe s'po del
ti e din qe une s'kam tjeter
se kam lut dy here

veq tregom ku eshte problemi
jam ketu me dit shum te tjera
me te mira me ren jan tu prit
po me vjen nje nate

qysh s'te kam me ngat
ta them neser sy me sy
une kam lind vetem per ty
po me vjen nje nate

qysh s'te kam me ngat
ta them neser sy me sy
une kam lind per tyy
po te them per herë

te fundit hapi syt me mir
t'jesh rahat ne dit te sotit
eshte e per veshtir
veq tregom ku eshte problemi

jam ketu me dit
shum te tjera me te mira
me ren tuj prit
po me vjen nje nate

qysh s'te kam me ngat
ta them neser sy me sy
une kam lind vetem per ty
po me vjen nje nate

qysh s'te kam me ngat
ta them neser sy me sy
une kam lind per ty
ta them neser sy me sy

une kam lind vete per tyy
po me vjen nje nate
qysh ste kam me ngat
ta them nese sy me sy
une kam lind per tyy

Qendrim Krasniqi - Hera E Fundit

( Lamtumiiirrrr )

Ditet jan te gjata, netet jan pa gjum
jam i vetmuar, mu po me pegon shum
se qka asht tradhtija, as kush nuk e kupton
e din vetem aj si un qe jeton
un po shkruaj, thejsht nje kujtim qe ne qdo koh ta kujton emrin tim
edhe pse tani sje pa mua as gje s'me pengon
Me tradhtove, mbete kujtim te ti pergjithmon

Ref.x2
Lamtumir per her te fundit
Qoje goten edhe nje her
Por nuk duhemi as vjesht as pranver

Ditet e fundit qe se bashku ne i kaluam
Me duket qe shum shpejt ato perenduan
Nuk me the as lamtumir, se te verboj pasurija
harrove puthjet, harrove q'ishte dashuria
Nuk ki,nuk kom, nuk dua te kuptoj
Nuk dua tjeter perveq qe te t'harroj
mos me thuaj se ndoniher ti me ke dashuruar,
tash asht von, shum von per tu penduar

Ref.x4
Lamtumir per her te fundit
Qoje goten edhe nje her
Por nuk duhemi as vjesht as pranver

Bujar Durmishi - Hera E Fundit

Kjo eshte hera e fundit qe po dal me ty
Me vjen keq po me duhet shpinen me ta kthy
S'dua t'jem i yti vetem per nje nat
Kam shpresuar te kalojme nje koh te gjat
S'dua t'jem i yti vetem per nje nat
Kam shpresuar te kalojme nje koh te gjat

Ti me paske dasht per nje qellim
Se te deshta shume eshte faji im
Mos me thuaj se tash po te vjen keq
Dhembjen qe e kam kurr se morre vesh
S'dua t'shoh me sy
E di qe nje dite do te kthehesh prap
Por me nuk te flas besen po ta jap
A thua qofshin netet me ty
A thua qofshin netet me ty

Ne mes nesh asgje nuk mbet por morri fund
E din mir qe ne zemren tende nuk jam une
Shum veshtir e kam ndarja po me vret
Kur e di qe sonte tjeter kush te pret
Shum veshtir e kam ndarja po me vret
Kur e di qe sonte tjeter kush te pret

Ti me paske dasht veq per aventur
Tash e 100 vjet ty s'ta fali kurr
Mos me thuaj se tash po te vjen keq
Dhembjen qe e kam kurr se morre vesh
S'dua t'shoh me sy
E di qe nje dite do te kthehesh prap
Por me nuk te flas besen po ta jap
A thua qofshin netet me ty
A thua qofshin netet me ty

Mos me thuaj se tash po te vjen keq
Dhembjen qe e kam kurr se morre vesh
S'dua t'shoh me sy
E di qe nje dite do te kthehesh prap
Por me nuk te flas besen po ta jap
A thua qofshin netet me ty
A thua qofshin netet me ty

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Kthjellu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet