Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kthjellu - Mundohem Te Harroj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Këngë e albumit:

"1"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 3

Komente

Asnjë Koment

16/04/2006

2006-04-15T23:00:00+00:00Ndonjehere kujtoj se te kam humbur
qe kur ti shnderrohesh ne nje tjeter
dhe tash e di per nje kohe te gjate
une dhe ti ku jemi tash

Vazhdo me pyet pse une te urrej
sepse une jam ai qe mori dhimbjen
te largohem dua nga te gjithe
vetem qe te kuptoj qe perkas ketu
(nuk ndjejj asggjjjeee)

Ref:
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy

Zerin tend degjoj duke me thirrur
dhe ende mendoj se je nje tjeter
Kur afrohem shoh se dicka ndryshon
dhe kuptoj qe une ty te kam humbur

Ref;
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy
Mundohem qe ta harroj kohen qe na bashkoi
zerat qe na kerkojne ne te dy.


Ky tekst u dërgua nga Luan HamzaAkordet:

e-----------------------------------------------------------------------|
B--------0---------------0----------------0-----------------------------|
G------0---4--0--------0---4------------0---4---------------------------|
D----4------4--------4-------4-4------4-------4-0-----------------------|
A--2---------------2----------------2-------------------------5--4-5--2-|
E----------------------------------------------------2/3/5--5-----------|e----------------------------------------------------------------------|
B-------0---------------0---------------0------------------------------|
G---------4---0-----------4---------------4----------------------------|
D----4------4--------4------4-4------4------4-0------------------------|
A--2---------------2---------------2-------------------------5--4-5--2-|
E---------------------------------------------------2/3/5--5-----------|

akordet: Hm,G,Hm,Fm,Hm,D,A,Hm veq i mani me ritem..

refreni: H,A,E (me distorzion)


e--------------------------------------------------------||--19-19-19-19-19-19-19-19-|
B--------------------------------------------------------||--------------------------|
G--7/12/11----7-7/4---7-7/4----7/12/11----7-7/4---7-7/9--||--------------------------|
D--------------------------------------------------------||--------------------------|
A--5/10/9-----5-5/2---5-5/2----5/10/9-----5-5/2---5-5/7--||--------------------------|
E--------------------------------------------------------||--------------------------|

akordet:
H x24xxx |
A x02xxx | n ket menyr i lun n refren
E 02xxxx |

e kshtu standard i luni ton kongen

Hm(Bm) x24432
G 320003
Fm 244222
D xxx232
A x02220
E 022100


Më Shumë Këngë Nga Kthjellu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet