Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kthjellu & Flori - S'te Fal

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "S'te Fal".
3. Video është e këngës "S'te Fal", por nuk këndohet nga Kthjellu & Flori.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kthjellu & Flori - S'te Fal  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Muzika & Orkestrimi:

Flori Mumajesi

Video Produksioni:

Pro Video

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '09"

Këngë e albumit:

"Detaj"

Pjesëmarrëse në

VFM 2010

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Flori Mumajesi

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00Një letër kam në duar,
nuk dua unë ta lexoj,
një mesazh ti e ke shkruar,
kur jeta për ty mbaroj.

Kishe shpirt si unë,
kishe jetë si unë,
i përjetshëm ishe dje,
që kur s'je me ne,
një ditë po na sheh,
atje lart ku shpirti fle.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.

Një foto është për mua,
kur ishim të vegjël ne,
në murin e familjes,
do jesh gjithmonë atje.

Nëna jote më thotë,
nuk jam vetëm në botë,
më bekon më sheh si ti,
dhe unë gjithmonë do jem,
kujdes unë do ta kem,
djali saj si ishe ti.

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë,

Jo, jo s'të fal,
na mungon të gjithëve këtë natë,
se ti je, ti je çdo ditë,
drita ime në errësirë.


Ky tekst u dërgua nga  jannaAkordet:

Intro & Main Riff

E|--10-----10-----10-----10-----|--11------11------11------11------
B|------8------8------8------8--|------11------11------11------11--
G|------------------------------|----------------------------------
D|------------------------------|----------------------------------
A|------------------------------|----------------------------------
E|------------------------------|----------------------------------

E|--10-----10-----10-----10-----|--8-----8-----8-----8-----
B|------6------6------6------6--|-----6-----6-----6-----6--
G|------------------------------|--------------------------
D|------------------------------|--------------------------
A|------------------------------|--------------------------
E|------------------------------|--------------------------


Strofa

Gm - D# - Bb - F

ose ne zhargonin ballkanik

Gmol - Dis - Ais - F

Refreni

Distortion - ON

E|-------------|-------------|-------------|-------------
B|-------------|-------------|-------------|-------------
G|-------------|--8----8--8--|-------------|-------------
D|--5----5--5--|--8----8--8--|--8----8--8--|--3----3--3--
A|--5----5--5--|--6----6--6--|--8----8--8--|--3----3--3--
E|--3----3--3--|-------------|--6----6--6--|--1----1--1--


G5 - D#5 - Bb5 - F5

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Kthjellu:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet