Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Akiku
  • Vendlindja:
  • Gostivar 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Gusht 1994
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Kujtim Akiku është këngëtar i njohur. Kujtim Akiku ka kryer shkollën e ulet dhe të mesme të muzikës. Ai me muzikë merret qysh fëmijë, kurse ne skenë ka para katër viteve. Dalja në skenë e Kujtim Akikut ka qenë me këngën “Tradhtare ke qellu” Më datë 22 Nëntor 2012.

Më pas, ka realizuar disa këngë tjera për programet e vitit të ri.

Më datë 19 Nëntor 2013, Kujtim Akiku publikon videoklipin "Dridhe Sonte". Videoklipi u prodhua nga Maf Production.

Më datë 3 Nëntor 2014, Kujtim Akiku ka dalë me projektin e ri të radhës me këngën me video-klip, “Pse u largove”. Tekstin e këngës e ka shkruar Ejup Shabani, orkestrimi nga Arsim Stafai, Kitara nga Astrit Stafaj, ndërsa stili nga Milano Concept. Këtë projekt Kujtim Akiku e ka bërë vetë, me ndihmën e babait të tij dhe të miqve të tij. Video klipi është produksion i AKON – Edmond Amzai dhe Çegrani Media. Kënga është xhiruar në Gostivar dhe në Parkun Nacional “Mavrovë”.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet