Kujtim Aliu
Kujtim Aliu
Kujtim Aliu
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Kujtim Aliu është këngëtar i njohur. Këngëtari Kujtim Aliu, më datë 7 Shkurt 2014, ka publikuar edhe videoklipin e tij të parë të këngës “Duro Zemër”. Me tekst të Fatbardha Kadriut dhe muzikë e orkestrim të Artit, “Duro Zemër” është balada të cilën Kujtimi e ka zgjedhur për të debutuar në skenën muzikore. Ai ka thënë se kjo këngë i ka fjetur në zemër dhe për këtë arsye ka vendosur që t’ia bëjë edhe spotin.

“Mua më pëlqejnë shumë baladat dhe në momentin e parë që e kam parë tekstin kam thënë kësaj kënge do t’i bëjë edhe spotin. Jam i kënaqur me të gjitha.

Tekstin, muzikën dhe realizimin e spotit. Shpresoj që dëgjuesve do tu pëlqej dhe unë vetëm ju premtoj se do të ketë ende këngë të tjera në vazhdim”, ka thënë ai.

Më datë 11 Dhjetor 2014, Kujtim Aliu publikon videoklipin "Vetem Qaj".

Në vitin 2015, Kujtim Aliu publikon albumin "Live".

Më datë 27 Shkurt 2017, Kujtim Aliu publikon videoklipin "A Je Me Tjeter".

Më datë 7 Shtator 2017, Kujtim Aliu publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 26 Dhjetor 2017, Kujtim Aliu publikon videoklipin "Haram".

Më datë 12 Shkurt 2022, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Nejse". Teksti i këngës u shkrua nga Time Aliu. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Arti Rec.

Më datë 14 Qershor 2022, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Flasin". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Time Aliu. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Arti Rec.

Më datë 8 Gusht 2022, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Merri Merri". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Time Aliu. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Arti Rec.

Më datë 23 Dhjetor 2022, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "A M'don Hala". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Time Aliu. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec).

Më datë 30 Maj 2023, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Nuk Patem Fat". Teksti i këngës u shkrua nga vetë Time Aliu. Videoklipi u prodhua nga Time Pictures, ndërsa produksioni audio u realizua nga Artan Mezini (Arti Rec).

Më datë 3 Dhjetor 2023, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Malli".

Më datë 31 Janar 2024, Time & Kujtim Aliu publikojnë videoklipin "Fajin Kush E Ka". Muzika e këngës u punua nga Kujtim Aliu, teksti u shkrua nga vetë Time Aliu, ndërsa për aramzhimin u kujdesën bashkë Agon Neziri & Amir Abazi. Videoklipi u prodhua nga kompania Dardha Studio.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0