Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kujtim Prodani - Kenga E Marinarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenga E Marinarit".
3. Video është e këngës "Kenga E Marinarit", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kujtim Prodani - Kenga E Marinarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 2"

Komente

Asnjë Koment

06/06/2016

2016-06-06T12:54:17+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Marinarit" kënduar nga Kujtim Prodani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Petrit Dobjani - Kenga E Marinarit

Gjithmon per detin kam qen femi kureshtar,
Anije letre leshoja un mbi dallg.
Me to udhtoja si marinaret,
ç'dashuri ndjeja un per brigjet tan,
Me to udhtoja si marinaret,
ç'lumturi ndjeja un per brigjet tan...

E ndjeja shpesh...po, se do te vinte ky çast,
Barkat e vogla çdo dit' do hidhnin shtat,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e bregut tim,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
Si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Ref.
Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Dhe..Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
Me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Zija Saraçi - Kenga E Marinarit

Gjithmon per detin kam qen femi kureshtar,
Anije letre leshoja un mbi dallg.
Me to udhtoja si marinaret,
ç'dashuri ndjeja un per brigjet tan,
Me to udhtoja si marinaret,
ç'lumturi ndjeja un per brigjet tan...

E ndjeja shpesh...po, se do te vinte ky çast,
Barkat e vogla çdo dit' do hidhnin shtat,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e bregut tim,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Orkestra..............

Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
Si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Refreni...
Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Dhe..Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
Me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Ema Qazimi - Kenga E Marinarit

Qe nga casti i largimit
Kane kaluar dite e net,
Neper vale te permallimit
Ti me shoke lundron ne det.
Dhe nuk eshte ndarja e pare
Ti ke ikur dhe me stine,
Shok i jetes marinar
Ndarja rritka dashurine.
Sado larg, te ndjej prane
Ty o marinar...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 4 here)
Marinar, marinar,
Neper bote s'je vetmitar.
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.
**********

Kete kohe te ndarjes sone
Te dy prisnim nje femije,
Ai erdhi sot ne jete
Linda vajze e te ngjan ty.
Kur te vish veren e nxehte
Do ta njomesh me lot malli,
Do ti vesh emrin e stines
Vera, Vera erdhi babi.
Bija ime a degjon
Kengn' e Marinarit...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 5 here)
Marinar, marinar
Neper bote s'je vetmitar
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.
Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë