Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Shoket Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Kur ishim femije
Enderronim ne te ardhmen tone
Me te bukur se cdo enderrim

Rrjedhin vitet shoke
Sot atdheu ne na kerkon
Ndaj pas zerit te tij ne te vrapojme
Kjo eshte jeta jone

Rinia jone o shtathedhura
Me ballin lart e bukura
Me ju jam gjithmone
Kur na kerkon koha sot

Nuk ka ne bote jo
Si jeta jone
Ne rruget e saj ecim ne o shok
Me ju jam gjithmone
Kur zeri i atdheut na kerkon

Sot te gjithe ne
kush ne jug e kush ne veri
tek ti zemren kemi Shqiperi

Dhe kur jemi bashke
Doren njeri tjetrit shtrengojme
Dhe per veprat sot qe po ndertojme
Kemi cte tregojme

Rinia jone o shtathedhura
Me ballin lart e bukura
Me ju jam gjithmone
Kur na kerkon koha sot

Nuk ka ne bote jo
Si jeta jone
Ne rruget e saj ecim ne o shok
Me ju jam gjithmone
Kur zeri i atdheut na kerkon


Ky tekst u dërgua nga KP

Kujtim Prodani - Shoket
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoket".
3. Video është e këngës "Shoket", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:


Komente 0